Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 13.11.2018, 08:04

Економіка

Профорієнтаційний захід викладачів економічного факультету в ліцеї журналістики, економіки та правознавства

Відбулася зустріч доцента кафедри публічного управління та адміністрування ХДАУ, кандидата економічних наук, доцента Марини Ігорівни Губи з учнями 10 класу ліцею. У ході лекційного заняття учні мали можливість ознайомитися з новою для себе темою «Міжнародні організації, їх функціональний і просторовий розподіл».

Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та фінансів Ольга Олександрівна Петрова провела лекцію «Сподіваний прибуток та ризик у діяльності підприємства. Мінімізація ризику і страхування. Види ризиків підприємства» для учнів 11 класу ліцею журналістики, економіки та правознавства Херсонської міської ради. Зустріч організована кафедрою публічного управління та адміністрування.

Учні з захопленням слухали викладачів кафедри економіки та фінансів професора Танклевську Наталію Станіславівну та доцента Нікітенко Катерину Сергіївну , які пояснили історію виникнення грошей та їх еволюцію в світі.

Протягом вересня було проведено низку цікавих  заходів.

Для учнів 9 класу ліцею кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інженерії харчового виробництва Валентина Геннадіївна Бурак провела інтерактивне заняття з теми «Харчова промисловість та технології в Україні. Виробництво харчових продуктів у нашому регіоні». Потім ознайомила ліцеїстів зі спеціальностями біолого-технологічного факультету, з особливостями роботи фахівців, з професійними вимогами.

Доценти кафедри публічного управління та адміністрування В.В. Миронов і А.І. Ткачук провели зустріч з учнями 11 класу ліцею. Майбутні випускники жваво цікавилися спеціальностями економічного факультету, правилами вступу до університету, умовами навчання та дозвілля студентів.

Осіння школа економіки

У рамках співпраці Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради та Херсонського державного аграрного університету протягом першої четверті  проходили заплановані заходи. Так, викладачі кафедри публічного управління та адміністрування організували зустрічі учнів 10 та 11 класів  з професором кафедри економіки та фінансів, доктором економічних наук Романом Володимировичем Морозовим, деканом економічного факультету,  к.е.н., доцентом  Вікторією Григорівною Грановською,  к.е.н., доцентом кафедри менеджменту організацій Світланою Юріївною Болілою, доцентом кафедри економіки та фінансів Ольгою Олександрівною Петровою. Викладачі ознайомили ліцеїстів зі спеціальностями економічного факультету, з вимогами до фахівців,  умовами їх підготовки, сферою працевлаштування та ін. А ще провели дуже цікаві  інтерактивні заняття.

На осінніх канікулах співпраця не припинилася: учнів запросили на заняття до Школи економіки, яка відкрилася  30 жовтня поточного року. Школа працювала п’ять днів. За цей час слухачі мали змогу визначити сферу інтересів та порівняти результати тестування з власним професійним вибором.

Коуч-тренер Руденко Наталя поділилася  власним досвідом  як побудувати бізнес та надихнула слухачів на втілення своєї мрії в майбутньому.

Ще учні дізналися багато нового та цікавого з бухгалтерського обліку  та оподаткування, з питань планування сімейного бюджету, формування свідомої, раціональної поведінки споживача.

Доценти кафедри публічного управління та адміністрування Губа Марина Ігорівна та Карташова Ольга Григорівна провели тренінг «Я і громада», спрямований на формування свідомості  активного громадянина, взаємодії місцевої влади, бізнесу та громадськості для вирішення загальних проблем.

Далі було захоплююче  виїзне заняття  до центрального офісу  Херсонської філії ПриватБанку. Під час заняття слухачі школи познайомилися з основними банківськими професіями, дізналися багато нового про базові банківські послуги, побачили як працює справжній банк зсередини. Також слухачі школи відвідали захоплюючу квест-кімнату «Загублені в банку».

І це далеко не все, про що дізналися, чому навчилися, з чим познайомилися учні.

Останнього навчального дня слухачам осінньої Школи економіки було вручено сертифікати. А ще на пам’ять залишилося фото з ректором університету і бажання прийти знову на заняття у зимову Школі економіки.