НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Херсонщині-70
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 03.12.2016, 16:39

Херсонщині-70

У 2014 році  буде відзначатися 70-річний ювілей з дня заснування Херсонської області. Її було утворено через два тижні після визволення території, яка нині входить у межі області, від фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни – 30 березня 1944 року.

За документами держархіву області:

30 березня 1944 року Указом Президії Верховної Ради СРСР була створена Херсонська область з частини земель Запорізької та Миколаївської областей з центром у місті Херсоні.

Очолили створення нової області, відбудову зруйнованої Херсонщини голова обласного виконкому Пилип Іванович Пасенченко-Демиденко та перший секретар обкому КП(б)У, двічі Герой Радянського Союзу Олексій Федорович Федоров.

*       *       *

27 квітня 1944 року було видане перше спільне розпорядження облвиконкому та обкому КП(б)У про переобрання на себе влади у межах новоствореної Херсонської області.

*       *      *

10 травня 1944 року відновилось залізничне сполучення між Херсоном та Миколаєвом через станцію Снігурівка. Початок відродження залізничного транспорту Херсонщини.

*       *       *

13 травня 1944 року утворена Херсонська обласна надзвичайна комісія з розслідування злочинів нацистських окупантів на території Херсонської області. Її очолив Федоров О.Ф., перший секретар обкому партії.

*       *       *

26 травня 1944 року відновились заняття на фізико-математичному, хіміко-біологічному, мови та літератури, географічному факультетах педагогічного інституту. На перший курс прийнято 248 студентів, біля 100 студентів зараховано на старші курси.

*       *       *

15 червня 1944 року створено обласну філармонію.

*       *       *

1 липня 1944 року – створення Херсонської обласної лікарні і поліклініки шляхом реорганізації міських.

*      *       *

15 липня 1944 року заснований Херсонський гідрометеорологічний технікум.

*       *       *

У жовтні 1944 року засноване Херсонське культурно-освітнє училище.

*       *       *

9 жовтня 1944 року відкрито Херсонський обласний палац піонерів (нині Палац дітей та юнацтва).

У 1944 році утворено:

-        обласну прокуратуру;

-        обласні відділи у справах мистецтва, управління культури, кінофікації;

-        обласні ради спортивних товариств;

-        обласний автомобільний трест;

-        обласне управління зв’язку;

-        обласний відділ народної освіти;

-        обласний комітет радіомовлення та радіофікації;

-        обласний комітет Червоного Хреста;

-        обласне управління сільського господарства;

-        обласний фінансовий відділ;

-        обласну контору і районні відділення Держбанку.

У нашому ліцеї до Всеукраїнського  дня бібліотек завжди проводяться цікаві заходи.  30 вересня 2014 року бібліотечні святкові заходи були присвячені 70-річчю нашої області: відкритий урок «Хлібами та баштанами багата Херсонщина » та бібліотечний екскурс «З Херсонщиною в серці».

ліцей журналістики © 2016