НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Методична робота
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 03.12.2016, 16:38

Методична робота

Науково-методична проблема міста на 2016-17 н.р.

«СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СУЧАСНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ»

Мета:

подолання негативний явищ та протиріч у традиційних підходах до процесу соціалізації дитини та учнівської молоді в освітньому просторі й пошук більш ефективних шляхів, форм і методів соціалізації особистості, здійснення спеціальної підготовки вчителів та інших спеціалістів, обумовленими викликами сьогодення і протиріччями в галузі освіти.

Завдання:

-  аналіз науково-теоретичної та методичної літератури з проблеми дослідження.

- забезпечення ефективного обліку учнів з метою визначення особливостей соціалізації кожної дитини, створення для кожної дитини відповідних освітніх умов з урахуванням її ментального та фізичного статусу, можливостей.

- виявлення інноваційних засобів соціалізації особистості в сфері  загальної середньої освіти, які впливають на ефективність формування соціальних компетентностей, необхідних для входження в соціум.

- розробка та апробація моделі інноваційного соціалізуючого простору, яка б сприяла підвищенню ефективності соціалізації дітей та учнівської молоді.

- підготовка педагогічних працівників до здійснення соціалізації особистості в умовах сучасного профільного навчального закладу.

КОЛЕКТИВНІ ФОРМИ РОБОТИ НАД МЕТОДИЧНОЮ ПРОБЛЕМОЮ:

ПЕДАГОГІЧНі РАДи:

- Соціалізація особистості учня в умовах навчання у профільному навчальному закладі (листопад, Коннова О.Г.)

- Виховний аспект змісту освіти. Створення соціалізую чого освітнього середовища навчального заходу. (січень, Думанська А.В.)

Психолого-педагогічні семінари:

-   Соціалізація особистості учня в освітньому середовищі (Коннова О.Г.,  Думанська А.В.)

-   Створення сприятливого освітнього середовища в класному колективі (жовтень 2015, Думанська А.В., .)

Практичні семінари, практикуми, тренінги:

-   Система роботи школи з батьками (Думанська А.В.., вересень 2015)

-   Соціальне проектування в навчальному закладі (Думанська А.В., квітень 2016)

МО класних керівників:

-   Планування виховної роботи на основі психологічної та педагогічної діагностики (Макова Н.Ю., серпень-вересень 2015)

-   Особлива дитина в класному колективі (виховання дитини з особливими освітніми потребами) (Макова Н.Ю., листопад 2015)

МО учителів-предметників:

-   Виховний аспект змісту освіти на  уроках загальноосвітніх, профільних та допрофільних дисциплін, навчальної практики (грудень 2015 р.).

-   Врахування соціалізуючого компоненту змісту освіти при вивченні навчальних дисциплін. (березень 2015 р.)

-   Система роботи  з обдарованими учнями (жовтень 2015).

Психолого-педагогічні консиліуми:

-   Аналіз та проектування освітнього процесу за результатами проходження адаптаційного процесу в учнів 5-х класів (вересень, жовтень, грудень 2015 р.)

-   Аналіз та проектування освітнього процесу за результатами адаптації десятикласників (жовтень, грудень 2015 р.)

-   Вивчення індивідуально-психологічних особливостей учнів «групи ризику», проектування виховного впливу (листопад 2015 р.).

-   Вивчення індивідуально-психологічних особливостей учнів з ознаками обдарованості, визначення індивідуальних освітніх траєкторій та особливостей супроводження (жовтень, січень).

-   Визначення профільності навчання старшокласників на основі вивчення запитів батьків та учнів, результатів психодіагностичних досліджень (лютий 2016 р.).

Питання для обговорення на нарадах при директорі:

-   Адаптація новоприбулих учнів (жовтень, січень)

-   Робота Ради профілактики (листопад, квітень)

-   Результати соціологічних досліджень, проведених в закладі (січень, травень)

Виставки педагогічних досягнень:

«Інноваційний пошук педагогів»

«Розвиток соціального партнерства в школі. Проблеми і досягнення»

ТВОРЧІ ЗВІТИ ВЧИТЕЛІВ, що атестуються. ВИСТАВКИ ТВОРЧИХ НАРОБОК ВЧИТЕЛІВ з теми.

мікродослідження з таких питань:

«Проблема соціалізації особистості: психолого-педагогічний аспект» (вересень, грудень),

«Через якісний контроль - до результативного ЗНО»  (вересень, червень)

«Соціалізація учнівської молоді в позаурочній діяльності» (квітень)

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ  «Підвищення якості навчання через реформи змісту освіти. Панорама творчих досягнень».  Підсумки науково-методичної роботи вчителів у 2015-16 н.р.»

ліцей журналістики © 2016