Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:38

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Милосердя

Свято для ветеранів ліцею

     У ліцеї журналістики, економіки та правознавства щороку проводяться  «Різдвяні зустрічі» для учителів-ветеранів.  Цю чудову традицію започаткувала директор ліцею Завгородня Ірина Едуардівна за активної підтримки педагогічного колективу та учнівського парламенту.  І цього року напередодні останнього різдвяного свята 18 січня до ліцею було запрошено педагогів, які знаходяться на заслуженому відпочинку.

     Для шановних гостей учні підготували привітання: колядки та щедрівки, вірші, пісні. Особливе захоплення викликало виконання дітьми всесвітньо відомого  «Щедрика». А ще на зустріч завітали давні друзі ліцею – Народний аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня» Обласного Палацу культури, учасники якого виконали цілий віночок українських пісень.

     Після музичних привітань гостям показали відеопрезентацію, де кожен зміг побачити себе та колег у роки роботи: на уроках  та виховних годинах, позакласних заходах  та на відпочинку. А потім за чашкою духмяного чаю довго-довго гортали альбоми зі світлинами, згадували тих, хто вже відійшов у вічність,  розповідали про своїх випускників, обмінювалися новинами…

     Незважаючи на досить поважний вік та статус пенсіонерів наші гості-ветерани  сповнені бадьорості та оптимізму, жваво обговорювали проблеми  впровадження освітньої реформи, цікавилися життям ліцейської родини…   

     Такі зустрічі зігрівають серця  колишніх працівників та сповнюють їх тихою радістю, надають душевних сил. Для молодого покоління вони є прикладом, як треба любити життя та цінувати кожну його хвилину, шанувати людей, бути відданим справі, яку обрав, ділитися з іншими знаннями, досвідом, приносити користь людям.

 

Учимо бути добрими

Спробуйте бути хоча б трохи добрішими —

і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок.

Конфуцій

 

     Добрі вчинки… Чи задумувалися ми коли-небудь, як часто творимо добро для інших? Насправді, щоб робити добро, не обовязково допомагати великими коштами дитячим будинкам чи лікарням (хоча це також хороша ідея, та, на жаль, не всім під силу). У житті кожної людини завжди є місце безкорисливому, доброму вчинку. Всі ми звичайні люди, аж ніяк не герої. Але, тим не менш, іноді можемо максимально наблизитися до людського ідеалу, розкрити своє серце, зробивши щось таке, що дасть можливість пишатися собою ще довгий час. Я неодноразово ставала свідком справжніх добрих вчинків знайомих мені людей. Звичайно, далеко не завжди вони були  по – справжньому  геройськими . Але якщо розглядати їх у контексті звичайного життя, то ці душевні поривання виразно виділяються і стають дуже помітними.

     А інколи буває й таке, що ідеї добрих справ самі знаходять тебе. Нещодавно наші волонтери із загону «Open heard» – відкрите серце – розповіли звичайну історію з життя, яка вразила дитячі душі ліцеїстів. Зовсім поряд із нами, в с. Антонівка, є будинок сімейного типу. Його власниця Людмила Федорівна Крюковська виховує шістьох прийомних дітей. Молодшій дівчинці Галинці, яку лагідно називають наші учні «миле янголя Галюся», лише п’ять рочків. Коштів на утримання дітей, як завжди , не вистачає. Учнів, батьків, учителів  нашого ліцею так зворушила ця історія, що одноголосно було прийнято рішення взяти шефство над цією родиною. Було оголошено збір речей, книжок, іграшок…

    Людмила Федорівна разом зі своєю малечею запросила вихованців  ліцею до себе у гості. І вже 15 грудня ця довгоочікувана зустріч відбудеться. А юні волонтери запросять родину на новорічні заходи, що проходитимуть у стінах рідного закладу 19 та 28 грудня.  Дарувати тепло своїх маленьких сердець, відкривати їх ближньому – саме ці якості прагнемо виховати у наших учнях.

   Багатьом відома приказка: хочеш змінити світ – почни з себе. От у цьому випадку якраз дуже доречно до неї дослухатись. Якщо кожен із нас почав би робити хоч і маленькі, зате добрі, справи, то міг би підмітити, що люди навколо стають від цього привітнішими  і дедалі частіше посміхаються. Простягніть руку допомоги тим, хто її потребує. У зв’язку зі складною політичною ситуацією та воєнними діями в Україні волонтерський рух набув великого розмаху. Приєднайтесь до груп волонтерів – і ви відчуєте, що завдяки добру, яке ви робите, ваше життя наповнюється новим змістом.

 

Творити добро

     До учнів 5 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради  завітали представники Комсомольської районної організації Товариства Червоного Хреста України  на чолі з її головою -  Мельник Людмилою Анатоліївною. Гості привітали дітей з наступаючим днем Святого Миколая, побажали всім миру, добра, успіхів у навчанні, радісних та веселих канікул.

     А далі мова йшла про милосердя. Гості розповіли про історію створення міжнародної організації Червоного Хреста, про  діяльність Всеукраїнської    добровільної    громадської    гуманітарної організації. Доброчинна, благодійна  діяльність цієї організації   пов'язана з наданням допомоги та підтримки тим,  хто її потребує. У своїй діяльності, яка здійснюється виключно безкорисливо,  Червоний Хрест керується загальнолюдськими   принципами  гуманності  та  взаємодопомоги.

     Гості закликали  ліцеїстів не стояти осторонь чужої біди, по можливості  надавати допомогу тим, хто її потребує. Людмила Анатоліївна зазначила, що все залежить від наших сердець – чим більше ми проявляємо милосердя, чим більше приділяємо уваги та   віддаємо добра людям, тим більше добра повертається до нас.

     Ця зустріч була  зворушливою і повчальною та  не залишила байдужим нікого.

Благодійний ярмарок

Увага! Увага! Спішіть-поспішайте. 
Господарі й гості, глядіть не минайте! 
На ярмарок прошу — гуртом, поодинці ! 
Чекають на вас тут чудові гостинці! 
На ярмарку нашім веселім, багатім 
Є чим дивуватись і є що придбати. 

          Ось такими закликами розпочався у Херсонському  ліцеї журналістики, економіки та правознавства традиційний осінній благодійний ярмарок, який проводиться у навчальному закладі вже багато років поспіль. Цього року головною метою ярмарку був збір коштів на лікування  маленького Тимофійка, братика ліцеїстки.

         Учні, їх батьки та вчителі виявили неабияку активність, щедрість, небайдужість до біди, яка спіткала сім’ю Бойко.  У результаті було зібрано  4406 гривень. Ці кошти за одноголосним рішенням учнівського парламенту будуть передані батькам Тимофія. Колектив ліцею закликає усіх, хто читає ці рядки: будьте милосердними, зробіть посильний внесок у спасіння дитини. 

 

Милосердя, добродійність, чуйність…  

     Для колективу ліцею журналістики, економіки та правознавства  -  це не просто слова, до яких останнім часом все частіше звертається наше суспільство.  Невелика, але дружна ліцейська родина  на власних прикладах  доводить, що прагне і може творити добро, ділитися любов’ю з тими, хто особливо потребує уваги та тепла.

     Ліцеїсти знову завітали у гості до учнів спеціальної школи №1. Цього разу вони підготували спеціальну святкову програму. Учні 5 класу разом з керівником театрального гуртка Маковою Наталією Юріївною  інсценували байки Крилова «Ворона и Лиса» та  «Стрекоза и Муравей».   Ліцеїсти старших класів розважали діточок   іграми, загадками, піснями та танцями. Завітали ліцеїсти  на свято не з порожніми руками – подарунки від щирого серця були з радістю прийняті дітлахами.

 

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДІВ

   Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. В цей день традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів у активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т.д.

   03 грудня 2014 року учні ліцею журналістики, економіки та правознавства взяли участь у концерті, що відбувся у Херсонській спеціальній школі №1.   На початку  виступу заступник директора з виховної роботи  Думанська Аліса Василівна передала учням школи «Чарівний кошик» з гостинцями, які  ліцеїсти  подарували  своїм одноліткам разом із частинкою своєї душі та найкращими побажаннями... Потім танцювальний колектив ліцею «Віночок» подарував присутнім   прекрасний сучасний   танець, а Литвиненко Тетяна (учениця 7 класу)  виконала запальний джайв. Аплодисменти вдячності від учнів школи та педколективу були нагородою гостям за щирість, посмішки, красиву музику, яскраві костюми…

 

ДОПОМОГА ДІТЯМ З ХВОРИМ СЕРЦЕМ

  Наш ліцей взяв активну участь  у благодійному пробігу «З вірою в серці».  Це допомога дітям з хворим серцем і наші ліцеїсти з розумінням поставилися до нього. Участь у таких  заходах згуртовує ліцеїстів та виховує  у них доброту, милосердя, небайдужість до чужої біди.

 

 

    БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК

      У нашому ліцеї було проведено традиційний осінній благодійний ярмарок. Цього року головною метою ярмарку був збір коштів на допомогу воїнам Херсонщини, які стоять на захисті незалежності України.  Частина коштів буде спрямована також на  надання матеріальної допомоги тим 
 
 
 
 
 
 


 
 
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2019
Конструктор сайтів - uCoz