Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:09

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Напрями виховної роботи

  Згідно з Концепцією виховання дітей та молоді в національній системі освіти у ліцеї визначені такі напрями виховної роботи: громадянське (де основне завдання: виховувати свідомого громадянина-патріота; усвідомлення належності до свого народу, нації; формувати соціальну активність); морально-правове виховання (основне завдання: виховувати патріотизм, колективізм; поводити себе згідно з моральними нормами; формувати цілісну моральну особистість); військово-патріотичне (основне завдання: здійснювати морально-політичну, психологічну та практичну підготовку щодо виконання обов’язків по захисту Батьківщини); родинно-сімейне (основне завдання: забезпечити гармонійний, всебічний розвиток дитини; виховувати дітей у сім’ї на гуманних взаєминах між членами кожної родини; формувати високу культуру поведінки сім’ї); професійно-трудове (основне завдання: формувати творчу працездатну особистість; виховувати цивілізованого господаря; формувати готовність до життєдіяльності та праці; виховувати в учнів професійні наміри); туристично-краєзнавча робота (основне завдання: формувати в учнів любов до рідного краю; прагнення поглибити свої знання про історію); формування здорового способу життя (основне завдання: забезпечити повноцінний розвиток учнів, охорону і зміцнення їх здоров’я); художньо-естетичне (основне завдання: формувати основи естетичної культури, естетичні норми та принципи; виховувати художній смак та естетичну активність); екологічне (основні завдання: формувати почуття відповідальності за стан навколишнього середовища); сприяння творчому розвитку особистості (основні завдання: розвивати дитячі обдарування через оптимально-побудований навчальний процес, систему позаурочних форм роботи і ефективну взаємодію сім’ї та школи). В  НВК була проведена виховна робота за різними напрямками:
 
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ:
З метою формування у дітей рис свідомого громадянина, патріота, професіонала, а само людини з почуттями, вчинками та поведінкою , направленими на розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні проведено в НВК: - місячник громадянського виховання; - тиждень місцевого самоврядування в рамках якого відбулись: 1.Загальна лінійка, присвячена тижню самоврядування в НВК та Дню самоврядування; 2.Зустріч учнів з депутатом обласної ради Кияновським А.О.; 3.Зустріч учнів з помічником народного депутата Скубенка В.П. Богаєвим В.В.; 4.Зустріч учнів з лідером молодіжної організації та депутатом міської ради Матковською Н.А.; 5.Зустріч батьківського комітету НВК та учнівський актив з лідером громадської організації „ За чесну владу ” Гіріним В.Н.; 6. День ліцейського самоврядування; (проведення уроків; виконування обов’язків адміністрації, вчителів та класних керівників); 7.Години спілкування «Діяльність органів місцевого самоврядування»; 8.Підсумкова лінійка та нагородження активних учасників тижня. - вибори активу класів та школи; - вибори президента учнівського парламенту; - психологічний тренінг : «Формування громадянської культури та морального досвіду підлітків»; - Змагання серед юнаків : „ Козацькому роду нема переводу ” - бібліотечні огляди літератури : „Хай мир крокує по планеті!”, "Україна, ти для мене диво!” - години спілкування (форма проведення: круглий стіл, усний журнал, свято, тренінги тощо) - екскурсії до краєзнавчого музею, вертолітної частини, місцях бойової слави м. Херсона - продовжується робота по організації учнівського самоврядування школи; - участь та перемога у Міжнародному конкурсі «Мій рідний край» ; - участь та перемога (ІІІ м.) у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка: „Я хочу жити в якісному світі” - проводиться рейтинг класів;
 
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ:
- Благодійні акції милосердя : 1. Під час проведення ІV сезону міжшкільного чемпіонату Клубу Веселих та Кмітливих 2. Акція милосердя „ Допоможи обездоленим!” для дитячого благодійного фонду «Дитяча мрія» 3. « Від серця до серця» 4. Щорічна благодійна акція милосердя, приурочення до «Дня Святого Валентина». діти придбали для кімнати відпочинку нефрологічного відділення херсонської дитячої обласної лікарні меблі 5. Збір теплого одягу та їжі для малозабезпечених та передача в «Червоний Хрест» - Загальноліцейських заходів проведено 7 (кінозал,свята, лекції, зустрічі, анкетування тощо ), де були задіяні та прийняли участь всі учні НВК - Проводились години спілкування за різними формами (тренінги, усні журнали, ярмарок, акції,гра - вітання, рольові ігри, аукціони, конкурси тощо) - Були задіяні: інструктор центру здоров’я та спортивної медицини Свистович О.Б., співробітник МВС України прапорщик Соболев С.В , інспектор по ділам неповнолітніх Комсомольського району Катко С.В., обласний кримінальний відділок у справах дітей Пантак А.В., співробітники «Червоного Хреста» Баранець Н.Л., Інспектор СЗГ УДАІ УМВС України в Херс.обл. Півень Р.П, представники Християнської конфесії . - Результатом роботи є то, що за рік в НВК не разу не було виявлено випадків жорстокого поводження.
 
         
 
ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРАВОВА ОСВІТА:
Направлена на формування правових зглядів та переконань, усвідомлюваного відношення ліцеїстів до навчання. У гуртку «Юний правовід» майбутні юристи отримають необхідну практику в архівах, музеях, бібліотеках, знайомляться з судовиробництвом, після яких в рамках акції «рівний - рівному» члени гуртка проводять правовий лекторій для молодший вікової категорії. Класні керівники організовують різноманітні зустрічі . Так в рамках превентивного виховання та правової освіти були проведені: - місячник правового виховання; - правовий лекторій для учнів НВК; - правовий лекторій для батьків; - соціально-психологічний тренінг "Безпека дітей в Інтернеті" - бібліотечні виставки - ради профілактики - години спілкування за різними формами (дебати, бесіди, тренінги, кругли столи, газети, агітбригади, виставки, рольова гра,зустріч з працівником ДАІ Потапенком М.В.,анкетування та обговорення, усний журнал, бесіди, брей-ринг); - зустрічі з метою попередження правопорушень : · госавтоінспектором ВДАІ прапорщиком Шкуренко Д.А; · оперуповноваженим обл. кримінального відділу у справах дітей Пантак А.В.; · 2 зустрічі з начальником Комсомольського районного управління юстиції ЧернушенкоВ.В.; · з інспектором по ділам неповнолітніх Комсомольського району КаткоС.В.; · інспектором ПР ВДАІ м. Херсона Сичовою С.А.; · інспектором СЗГ УДАІ УМВС України в Херс.обл. Півнем Р.П, · курсантами Херсонського юридичного інституту; · співробітником МВС України прапорщик Соболевим С.В . · слідчим Суворовського РОВД Власенко Д.
 
Охорона життя і здоров’я учнів, формування здорового способу життя:
- місячник по формуванню здорового способу життя, в програму якого входили: 1 Зустріч з педіатром поліклініки Комсомольського району. 2 переглядом фільму на DVD ( «Дитячий алкоголізм», «Поки батьків немає дома», «Вся правда про наркотики»); 3 Усний журнал за участю інструктора центру здоров’я та спортивної медицини Свистовича О.Б « Правильне харчування підлітків – запорука майбутнього здоров’я „; 4 Виступ учнів – учасників сан. Поста « Увага – грип!!!»; 5 Наукова конференція (захист наукових рефератів) „ Напрямки здорового способу життя ”; 6 Тренінг для дівчат та хлопчаків „ Особливості статевого розвитку підлітків. „ 7 Навчальний тренінг для членів ліцейського самоуправління: „Дотримання санітарних норм у класах”; 8 Конкурс агітаційних малюнків та плакатів: „Ми за здоровий спосіб життя!”; 9 Випуск чергового № газети „Ліцейський вісник”: „В ліцеї місячник: „Формування здорового способу життя””; 10 Поповнення куточків здоров’я: „профілактика педикульозу, туберкульозу, грипу, АНІNІкаліфорнія”; 11 Батьківський всеобуч: «Первинні признаки грипу та правила поведінки при хворобі” ; - День безпечного Інтернету; - анкетування - бесіда медичної сестри: «Вплив звуку наушників на наш слух»; - Олімпійський тиждень; - зустріч з психологом з Харкова  «Наркотична залежність та шляхи її запобігання» - бесіда з дезінструктором ГДС Хабалюк Г.І.: «Профілактика педікульозу» - профілактична бесіда представника молодіжної організації: „Вживання наркотичних засобів – шлях до захворювання на СНІД” - години спілкування за різними формами проведення (кінозал; диспут; анкетування та обговорення, лекції,)
 
      
 
СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧІ ЗАХОДИ:
- наявність матеріально – технічної бази: гімнастична зала. Спорт майданчик з біговою доріжкою 200м., 2 волейбольні площадки. Майданчик для ручного м’яча, яма для стрибків у довжину, гімнастичні снаряди ( руко хід, паралельні брусся, шведські дробини, перекладини тощо), - Стан спортивних споруд: задовільний. - форми роботи з учнями: рухливі ігри, естафети, змагання, мультимідйцні покази, проекти, брей- ринг, КВК тощо. - Кількість гуртків 6: «Настільний теніс», «ЗФП», «Легка атлетика», «Волейбол», «Пульова стрільба», «Спортивна аеробіка». Залучены установи та особи: Ветерани спорту Гордон Е., та Яценко О.(волейбол) майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби Андрусяк О., майстер міжнародного класу в марафонському бігу Пушкіна Л. майстер спорту з легкої атлетики, тренер вищого спортивного училища Чертоляс В., члени збореної України, переможці та призери України з легкої атлетики Літвінов О, Туменцев В..та Горбачова А., Участь у районних, міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах. Участь у районних, міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах.
 
                              
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ:
Благоустрій території ліцею „ Зробимо ліцейське подвір’я кращим ”. - обрубка сухостою; - побілка дерев та бордюрів; - обкопування дерев на території;
- висадження квітів. дерев та кущів - практична спрямованість шкільних екологічних заходів 1. виготовлення годівничок та підгодовування в ззимуючих птахів; 2.науково- обґрунтовані проекти по вивченню видового складу зимуючих птахів м. Херсона; 3. виготовлення шпаківень та їх установка 4. виставка поробок з природного матеріалу; 5. виступ агітбригади з тем:- «Збережемо природу»; «День Землі» 6. практичне заняття екологічного кружка: «Проростання насінини » 7. екскурсії до парку аграрного університету такраєзнавчого музею „Червонокнижна флора та фауна Херсонщини”, „Тваринний світ Херсонщини та України, заповідні території”, 8. екскурсія в обласний екологічний центр з переглядом відеоінформації «Біосферний Карпатський заповідник» та познайомились з живим куточком та дослідницькими ділянками лікарських рослин. 9. вікторина„Знаєте ви, що...” (про птахів, їх біологічні властивості, значення). 10. науково- практична конференція: «Екологічні проблеми України та м.Херсона» - були задіяні: методисти обласного центру екології, співробітник обл.. служби екології Вавілова А.С. -в НВК працює екологічний гурток «Юний еколог», члени якого є учасниками агітбригади Учні НВК прицмали участь: ü міський конкурс «Парад кімнатних квітів»; ü міський конкурс «Науково- дослідницькі проекти»; ü міський конкурс «Зимовий букет замість ялинки » - ІІ м.; ü Всеукраїнській акції: «Мій рідний край. Моя земля»; ü Всеукраїнській акції: «Допоможи зимуючим птахам»; ü Всеукраїнська олімпіада з природознавства «Колосок» 12учнів отримали ІІ м.
 
                   
ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ - прийняли участь в заходах: ü - Міський конкурс за програмою військово-патріотичної гри –випробування 2010р.в межах якого проводились: · конкурс зв’язківців; · конкурс знавців правил пожежної безпеки; · конкурс шкільних санітарних постів; · конкурс шкільних постів цивільного захисту · конкурс „ знавців туризму і військового права ” ü Районних змаганнях: «Нащадки козацької слави» ü Провели в межах НВК: · Урочистий захід: „ Пам’ятаймо минуле заради майбутнього ”; · Організація куточків пам’яті присвячених65 - річчя Дня Перемоги та визволення від фашистських загарбників в кожному класі; · Конкурс стіннівок: „ Наші рідні і близькі у ВВВ ”; · Конкурс на кращій твір - мініатюру присвячений святкуванню Дня Перемоги та визволення від фашистських загарбників · Виставка малюнків: „ Ми нащадки перемоги!” · Історична наукова конференція та захист електронних презентацій „ІІ Світова війна ” · Благодійна акція: „ Ветеран живе поряд. ” (привітали та роздали благодійні подарунки 50 ветеранам війни та труда) · Участь учнів НВК в Всеукраїнському конкурсі „ Знаю – пам’ятаю – пишаюсь ” · Екскурсії до Херсонського обласного краєзнавчого музею; · Екскурсія „ Місця увіковічення пам’яті визволителів ” · Екскурсія Херсонська вертолітна частина · Бібліотечні виставк. Години спілкування за різними формами (віртуальна мандрівка, виставки, змагання, круглий стіл, усний журнал, акції, уроки - мужності)
                    
 
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА ТА ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ - заходи та форма проведення: - тестування з профорієнтації в міському центрі зайнятості - диспут: «Право на працю і моє ставлення до цього права»; - рейд: «Жили-були підручники» - трудовий десант: «висадження кущів та квітів на ділянках» - прибирання класних кімнат та пришкільних ділянок - письмовий звіт: «Мої домашні обов‘язки»; - відвідували «дні відкритих дверей» : · Херсонський державний аграрний університет; Херсонський державний університет; Кооперативно-юридичний коледж; Національний університет культури та мистецтва; Гідрометеорологічний технікум - відвідали міську виставку «АБІТУРІЄНТ» - година спілкування за формами проведення: (круглий стіл, зустріч, бесіда, тестування) - були залучени: - представник Харківського юридичного інституту Черкас Ю.О.; - представник ХВПУ сервісу та дизайну Вержбицька Н.І.; - представник Херсонського державного морського інституту Суріна С.О.; - представник ХГМТ ОДЕКУ Токарчук О.В.; - представник ХНТУ Подрез В.Ф. 
 
  
ВИХОВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ:
З метою виховання національної культури були проведенні заходи: - щодо визнання українського руху ХХ століття круглий стіл: „В. Черновіл – борець за Українську національну ідею та Українську національну державу” та дебати: „Національно – визвольний та комуністичний рух під час ІІ Світової війни”, - до відзначення 90 – річчя від дня народження Миколи Лукаша був проведен бібліотечний урок: „Знайомство з творчістю Миколи Лукаша” та випущена тематична газета, - літературна вітальня: «Ні! Промінь той в душі не згас, що запалив колись Тарас»; - Бібліотечна виставка: „Видатні люди України”; - Конкурс Кращий читець поезії Т.Шевченка - Виставка Дитячих малюнків (ілюстрацій) до творів Т.Г. Шевченка „Ми тебе не забули, Тарасе” - Літературна вітальня: „Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна” Родинно - сімейне виховання Заходи та форма проведення - спортивне сімейне свято: «Мама, папа та я - спортивна сім‘я » - святковий концерт до Дня Матері – «Любій матусі»; - сімейне свято: « Шануємо усіх жінок »; - зустріч: «Моя родина - звичаї, традиції »; - круглий стіл: «Моя майбутня сім`я » - декада: „Особистісно – зорієнтоване навчання та виховання як основа взаємодії пед. колективу з батькамти” - тестування батьків за різною тематикою; Ø „Панорама педагогічних досягнень”: · Відкриті уроки для батьків; · Відкриті позаурочні заходи. Робота батьківського всеобучу: Батьківський лекторій: виступи психолога „Психологія старшого підліткового віку”; кінолекторій: «Поки батьки не бачуть», "Спілкування батьків та дітей”,«Сімейний відпочинок»- виступ представників тур. фірм. Заходи щодо підготовки старшокласників до сімейного життя: - бесіда: «Твоє здоров’я - здоров’я твоєї майбутньої сім‘ї »; - круглий стіл: «Моя майбутня сім`я »
 
                   
ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ:
Заходи та форма проведення - Осінній бал - Урочистий захід: „ Пам’ятаймо минуле заради майбутнього ”; - За поточний період силами учнів були підготовленні концертні програми 1 до «Дня учителя», 2 на «День знання », 3 «Новорічні свята», 4 до «Дня святого Валентина»; 5 «Свято останнього дзвоника»; 6 «Випускний вечір»; 7 Благодійний концерт для пацієнтів нефрологічного вітділення обласної дитячої лікарні - Були проведені години спілкування в формі : тренінг; ділова гра, круглий стіл, концерти, літературна вітальня, мандрівка тощо - благодійний ярмарок; - Виставки з різноманітних тематик :  малюнків;  осінніх букетів;  поробок з природного матеріалу;  «Дари Херсонщіни»; плакатів та стіннівок. - Екскурсії до краєзнавчого та художнього музеїв; - Бібліотечні уроки; - Відвідування обл.. драм театру та херсонського лялькового театру Участь у конкурсах «Поетичний вернісаж»«Творчість. Фантазія, Мистецтво»КВК«Таврійський барвограй»«Зимовий букет замість ялинки »
Ім.(місто); Ім. (область).ІІ м. (місто)Участь у благодійній ації: нагороджені путівкою до оздоровчого табору «Юнга».Лауреат в пісенному конкурсіІІ м. (місто).
      
                            
ТУРИСТСЬКО – КРАЄЗНАВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ:
На базі ліцею діє туристичний та краєзнавчий гуртки Заходи та форма проведення (круглий стіл, конференція, лекція, усний журнал, брейн-ринг тощо) - Екскурсії : ü до Біосферних заповідників « Асканія -Нова»; «Причорноморський »; ü до Цюрупинського лісу та Олешківських пісків; ü по місцях бойової слави Херсона; ü до вертолітної частини м. Херсона; ü до краєзнавчого музею; ü до ботанічного саду ХДУ; ü «Сторінками історії рідного міста» Участь в конкурсах та змаганнях: - Міжнародний конкурс „Мій рідний край”- ІІІм.; - Міська інтелектуальна гра „Що? Де? Коли?” – відбірко ви ігри ІІІм; - І етап Міських змагань з техніки пішохідного туризму (старша група) – ІІІм.; - І етап Міських змагань з техніки пішохідного туризму (молодша група) – ІІІм.; - І етап Міських змагань зі спортивного орієнтування; - Міський турнір „Знавці м. Херсона”; - Міський конкурс „знавців туризму і військового права”; - Всеукраїнський конкурс: «Знаємо, пам’ятаємо, пишаємось!»; - Конкурс «Благополучный град Херсон».
 
              
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2019
Конструктор сайтів - uCoz