НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Поради психолога
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 09.12.2016, 22:16

Поради психолога

10 способів допомоги підлітку у боротьбі зі стресом Наше життя швидшає.
І на дитину в підлітковому віці лягає величезне навантаження. Для того, щоб ваша дитина могла боротися зі стресом, їй необхідно навчитися самій розпізнавати, коли і які емоції, відчуття можуть викликати стрес, і як з ним боротися. Тривожність: зверніть увагу вашої дитини на такий момент. Якщо її увагу постійно займає думка, наприклад «Я турбуюся про..., мене турбує...»; якщо вона постійно робить невимушені рухи (закручує волосся, кусає нігті,) - це ознаки нервозності. Дитина повинна навчитися стежити за собою, розпізнавати їх. Звернення за допомогою: дитина не повинна справлятися зі всім наодинці. Якщо у неї занадто багато обов'язків, вона може попросити батьків, братів і сестер, друзів допомогти їй. Навіть проста душевна розмова про те, як у неї багато проблем, вже дасть деяку емоційну підтримку. Планування: навчіть дитину планувати свій день. Якщо їй належить виконати яке-небудь нелегке завдання, краще всього розділити його на частини і виконувати кожну частину за якийсь певний проміжок часу. Такий підхід допоможе перемогти тривожність. Виділення видів діяльності, за допомогою яких можна відпочити: навчіть вашу дитину знаходити час на відпочинок. Допоможіть їй скласти перелік тих видів діяльності, за допомогою яких можна відвернути увагу і відпочити. Це може бути зустріч з друзями, заняття спортом, музикою. Аналіз поразок: якщо ваша дитина потерпіла в чомусь невдачу, навчіть її отримувати з цього користь. Замість того, щоб картати себе: «Я погано написала контрольну, тому що я дурна і нічого не умію робити, і нічого у мене не виходить...», вона повинна реально дивитися на речі: «Я погано написала роботу, значить, щось не довчила». Це допоможе їй наступного разу уникати подібних неприємностей і вірити в свої сили. Повноцінний сон і добре харчування: Ваша дитина має знати, що сон і нормальне харчування необхідні для того, щоб були сили зі всім справлятися. Позбавлення від негативних емоцій: як допомогти дитині позбавитися постійних негативних думок і відчуттів, які не дають спокою. Можна порадити їй завести щоденник, в якому вона би описувала свої відчуття, тим самим матеріалізуючи їх на папері, звільняючись від них і розуміючи те, що за ними стояло.
        Ставте перед собою цілі, але в межах розумного: навчіть вашу дитину визначати реально цілі, яких можна досягти , і правильно оцінювати свої сили і можливості. Пріоритети: коли день вашої дитини є списком справ і ніякої вільної хвилини, щоб розслабитися і поганяти м'яч надворі, навчіть її зі всієї маси виділяти найголовніше і починати з нього. Іноді все-таки варто відкласти назавтра те, що можна зробити сьогодні. Фізичні вправи: спорт зміцнює організм дитини, робить його енергійнішим, витривалішим, стійкішим до стресів. Ви повинні привчити вашу дитину до активних видів діяльності, неважливо - чи буде це біг, плавання або просто ходьба. Хай вона обере сама на свій розсуд.

ліцей журналістики © 2016