Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 15.12.2017, 03:42

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Правова освіта

Участь у Дні відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області

        9 грудня 2016 року  в рамках Всеукраїнського тижня права  одинадцятикласники  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики,

економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували на  Дні  відкритих дверей у  Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

        Це був по-справжньому день відкритих дверей, коли ліцеїстів запросили до кожного структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції. Керівники підрозділів  ознайомили відвідувачів з напрямками діяльності відділів та управлінь і відповіли на численні запитання гостей. Особливо приємно вразило те, що  начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин Валентинович, знаючи про відвідування управління учнями, дозволив провести екскурсію і в його кабінеті.               

        Після екскурсії по відділах у конференц-залі  на учнів чекала  зустріч з першим заступником начальника управління Олегом  Предместніковим та заступником начальника з питань державної реєстрації Григорієм Галковським. Вони розповіли присутнім про специфіку діяльності територіального управління юстиції, основні функції, завдання та структуру органів юстиції. Пізнавальною була інформація про позитивні зміни, що відбуваються у юридичному законодавстві.

       Далі ліцеїсти взяли  участь у «Круглому столі» з теми: «Права людини. Механізми міжнародного захисту прав людини», під час якого  обговорювалися питання історичних передумов прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенції  
про захист прав людини і основоположних свобод,  їх зміст, способи захисту прав людини через національні та Європейський суд з прав людини. Основний акцент ставився саме на механізмі реального захисту порушених прав та пропонувалися практичні способи зменшення кількості скарг від українців до міжнародних судів.

      Інтерактивний спосіб спілкування в режимі он-лайн дозолив переглянути відеосюжети з офіційного сайту Європейського суду з прав людини щодо підготовки та умов прийняття скарги до міжнародного суду.

      Ліцеїсти  з великою зацікавленістю задавали питання працівникам юстиції та відзначили, що дізнались багато нового про роботу Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, органів та установ юстиції та значно розширили свої знання.

      Висловлюємо щиру вдячність працівникам Управління за теплий прийом, щире спілкування та плідну  роботу з поглиблення правових знань молоді.

 

 

 

 

 

10 грудня -  Міжнародний день прав людини

     Після закінчення Другої світової війни  у спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Вона  стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.

      Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів.

          Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд.

          Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості.

           Наряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.

           Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд.

           Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

 У цей день хочеться побажати  всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Сповідуючи принципи поваги та активної громадянської позиції, ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

 

 

 

НАКАЗ

по Херсонському навчально-виховному комплексу

"Загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради

від 04.11.2016 р.                                                                               

Про підсумки проведення

Тижня правових знань

       Відповідно до річного плану роботи школи з  10 жовтня  по 13 жовтня 2016    року у школі був проведений Тиждень правових знань вчителем Гавлішиною Оксаною Анатоліївною. З метою  формування національної свідомості і відповідальності за долю України та виховання бережливого ставлення до національного багатства країни  були сплановані заходи, підготовлені цікаві різноманітні завдання та організовані зустрічі з фаховими  спеціалістами з правових знань, а також підведені підсумки, визначені переможці, яких було відзначено грамотами.

      Під  час предметного тижня проведені наступні заходи:

  1. Урок – лекція «Громадянство. Правова і соціальна держава» (9-10кл.)
  2. Урок – лекція «Правопорушення. Юридична відповідальність» (8-9кл.)
  3. Урок – лекція «Шлюб. Шлюбні відносини» (10-11 кл.)
  4. Конкурс стінгазет на тему «Право людини», «Права дитини».
  5. Конкурс рефератів «Права та обов’язки ліцеїстів».

       У ході проведення Тижня правових знань прийняли активну участь працівники Головного територіального управління юстиції у Херсонській області: Бельдюгина О.О., Бурдюг Т.І., Борозенець Д.М.

       Визнано переможців:

-Полієнко Маргарита (10 кл.) за кращий реферат;

-Шевченко Вікторія, Крючкова Анастасія, Найдьонов Павло (10 кл.) – переможці конкурсу плакатів.

       На підставі вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

Відмітити роботу вчителя правознавства Гавлішиної Оксани Анатоліївни в організації та проведенні предметного тижня.

  1. Рекомендувати вчителю Гавлішіній О.А. урізноманітнювати форми і методи організації позакласної роботи з учнями, запрошувати до участі в предметному тижні учнів середніх класів та вести  просвітницьку роботу на шкільному сайті.
  2. Заступнику директора з НВР Домарацькій С.І. продовжити контроль за підготовкою і проведенням предметних тижнів.
  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор НВК                                                    І.Е.Завгородня 

 

УРОК–СЕМІНАР ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який відзначається з нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини Херсонський міський центр зайнятості спільно з соціальним партнером Херсонським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги 30.11.2016 р. було проведено урок-семінар «Права людини» для учнів 11 класу ліцею журналістики та права. На семінарі учням розповіли про діюче законодавство щодо захисту прав людини, зокрема прав неповнолітніх у трудових відносинах. 
В цей день школярам провели екскурсію по Херсонському міському центрі зайнятості, ознайомили з послугами, що надає служба зайнятості, з актуальними професіями та запросили бажаючих пройти профдіагностичне тестування з метою виявлення професійних схильностей. 
Старшокласники відповідально ставляться до таких заходів. За пів року їм обирати професію, то ж інформація про стан ринку праці, про потребу в кадрах саме для них. На сьогодні попит серед роботодавців у представниках робітничих професій надзвичайно високий, хочеться відмітити що зацікавленість сьогоднішніх школярів в навчанні на робітничі професії зросла.

http://1.bp.blogspot.com/-FAucIpJlG5U/VPsceMiVBWI/AAAAAAAAAWg/IJT_NzjFp4o/s1600/saboroneny.jpg http://1.bp.blogspot.com/-FAucIpJlG5U/VPsceMiVBWI/AAAAAAAAAWg/IJT_NzjFp4o/s1600/saboroneny.jpg

Хтось розмістив фото чи відео інтимного характеру, без вашого дозволу

Кожен з нас користується Інтернетом щодня, і часто зустрічає різноманітні посилання на порносайти або інтернет ресурси сумнівного характеру. Про законність таких сайтів, моральність та доречність можна дискутувати довго, але хотілося б розглянути ситуацію, коли на одному із таких сайтів, ви зустрічаєте свої фото чи відео. Звісно, в такому разі, люди не знають, що робити, адже проблема досить таки делікатна, і звертатися за порадою не кожен наважується. Тому, ми хочемо вам навести перелік дій, які потрібно вчиняти, потрапивши в таку неприємну ситуацію.

Звернення до адміністрації сайту

Перше, що ми вам радимо, це звернутися до адміністрації Інтернет - ресурсу (сайту), із проханням видалити всі файли, які порушують ваші права. Для цього, можна відправити на електронну пошту сайту відповідне прохання, із зазначенням вимоги видалити певний контент. Обов’язково в листі вкажіть посилання на дані фото/відео файли. І головне, вкажіть, що розміщені порно файли, без вашого дозволу, порушують норму Конституції України, а саме ст. 32, де чітко і ясно закріплено: ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя; не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. І додайте, що якщо ваші вимоги не будуть задоволені, ви будете звертатися до поліції та суду.

Наголошуємо, що ви не зобов’язані звертатися до сайту, можна відразу йти в відділок поліції чи суд, але ж розумієте, що це зайві витрати, та і сама ситуація є такою, що повідомляти про неї іншим особам не дуже й хочеться. Тому спробувавши відправити вимогу, ви нічого не втратите.

Визначення власника сайту

Проте, може бути так, що дізнатися хто є власником того чи іншого сайту складно. В такому випадку, вам треба взяти до уваги Постанову Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» (далі – Постанова ВСУ). В пункті 12 Постанови ВСУ визначено наступне: належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві. Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу та/чи місце проживання (місцезнаходження) неможливо встановити, а також коли інформація є анонімною і доступ до сайта - вільним, належним відповідачем є власник веб-сайта, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість та умови для поширення недостовірної інформації. Дані про власника веб-сайта можуть бути витребувані відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет. Дивлячись на висновки ВСУ, вам спочатку треба спробувати звернутись до адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет. Таким адміністратором, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2003 року № 447-р «Про адміністрування домену ".UA"» є «Український мережевий інформаційний центр» (далі – Об’єднання). Але звернувшись із запитом до об’єднання, ви можете отримати відмову у наданні інформації. В такому разі, та відмова, яку ви отримаєте стане вам в нагоді вже безпосередньо під час подання позову. Адже в ЦПК, ч. 1 ст. 133 закріплено право позивача подавати клопотання про забезпечення доказів, якщо подання потрібних доказів є неможливим або у нього є складнощі в поданні цих доказів. У ч. 3 даної статті мова йде проте, що суд може забезпечити докази до пред'явлення позову позивачем.

Звернення до поліції

Звертаємо вашу увагу, що при потраплянні в таку неприємну ситуацію, ви маєте повне право подати заяву в поліцію. Тому, що подібні дії є незаконними і за них передбачене кримінальне покарання, відповідно до ст. 301 Кримінального кодексу України (далі – КК), де зазначається, що розповсюдження, зберігання тощо зображень порнографічного характеру карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією порнографічних предметів та засобів їх виготовлення і розповсюдження. Щодо подібних дій із відеопродукцією аналогічного характеру, то така діяльність карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно - та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування. Інформуємо, що один неоподаткований мінімум доходів громадян, для визначення покарання у санкціях КК, становить 800 грн.

Відшкодування шкоди

Після того, як ви подали заяву в міліцію, відразу ж пред’являйте цивільний позов підозрюваному чи обвинуваченому, згідно ч.1 ст. 128 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК). Взагалі, слід сказати, що особисті немайнові права, в число яких входять і право на свободу та особисту недоторканність, право на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу до гідності та честі захищаються Конституцією, як уже вище зазначалося, та Цивільним кодексом України (далі – ЦК), зокрема ст. 270, де і наведений перелік відповідних особистих немайнових прав.

Також, можливість фізичної особи вільно, на власний розсуд визначати свою поведінку у сфері свого приватного життя закріплена у ст.271 ЦК.

Наголошуємо, що ЦК чітко визначено, що фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб. Тобто, це ще раз підтверджує те, що ви маєте право не тільки притягнути сайт, а й відповідно відповідальних (уповноважених) осіб до кримінальної відповідальності, а ще й вимагати від них відшкодування шкоди як матеріальної, так і моральної (ст.280 ЦК).

Звернення до Національної експертної комісії з питань суспільної моралі

Не зайвим буде звернутися до Національної експертної комісії з питань суспільної моралі, про проведення експертизи законності розміщення порнографічних файлів. Таке право надано згідно ч. 2 ст. 10 Закону України «Про захист суспільної моралі» (далі – Закон): експертиза продукції сексуального чи еротичного характеру повинна проводитися щодо кожного виду продукції та видовищного заходу сексуального чи еротичного характеру за ініціативою фізичних та юридичних осіб. А також відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону, де йде мова про наступне: ініціювати експертизу, крім самої Національної комісії, мають право державні й громадські організації, фізичні та юридичні особи, виробники і розповсюджувачі предметів і продукції, що звернулися до Національної комісії з офіційним зверненням. Для проведення експертизи, вам треба буде подати заяву, оплатити експертизу. Протягом місячного терміну розглядається заява і проводиться експертиза продукції, приймається відповідне рішення і не пізніше як у десятиденний термін письмово повідомляється про нього заявникам (ч. 4 ст. 20 Закону).

В такій заяву (зверненні), вам треба буде вказати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання та викласти суть прохання чи вимоги. Підписати, поставити дату і надіслати поштою або передати до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену вами особу.

Позовна заява про відшкодування шкоди

Зазначаємо, що подання цивільного позову у кримінальному провадженні ні чим не відрізняється від подання заяви у цивільному провадженні. Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред’являються у порядку цивільного судочинства, згідно ч. 4 ст. 128 КПК.

Також, рекомендуємо вам звернути увагу на доказову базу. Доказами, які свідчитимуть та підтверджуватимуть ваші показання у кримінальному провадженні та вимоги у цивільному, будуть:

- показання свідків (ваші родичі та близькі);

- роздруківка із сайту, або відповідне відео;

- висновок Національної експертної комісії з питань суспільної моралі.

Отже, зважаючи навіть на делікатність проблеми, її обов’язково слід вирішувати, адже це пряме порушення ваших прав. Дотримуйтесь наших порад, не давайте змоги стороннім порушувати ваші права, свободи та інтереси. А головне не займайтесь дурницями і не йдіть на поводу в інших та пам’ятайте, що за допомогою навіть вебкамери можливе не санкціоноване дистанційне зняття інформації.

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2017
Конструктор сайтів - uCoz