НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Правова освіта
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 20.02.2017, 16:09

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Правова освіта

Участь у Дні відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області

        9 грудня 2016 року  в рамках Всеукраїнського тижня права  одинадцятикласники  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики,

економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували на  Дні  відкритих дверей у  Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

        Це був по-справжньому день відкритих дверей, коли ліцеїстів запросили до кожного структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції. Керівники підрозділів  ознайомили відвідувачів з напрямками діяльності відділів та управлінь і відповіли на численні запитання гостей. Особливо приємно вразило те, що  начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин Валентинович, знаючи про відвідування управління учнями, дозволив провести екскурсію і в його кабінеті.               

        Після екскурсії по відділах у конференц-залі  на учнів чекала  зустріч з першим заступником начальника управління Олегом  Предместніковим та заступником начальника з питань державної реєстрації Григорієм Галковським. Вони розповіли присутнім про специфіку діяльності територіального управління юстиції, основні функції, завдання та структуру органів юстиції. Пізнавальною була інформація про позитивні зміни, що відбуваються у юридичному законодавстві.

       Далі ліцеїсти взяли  участь у «Круглому столі» з теми: «Права людини. Механізми міжнародного захисту прав людини», під час якого  обговорювалися питання історичних передумов прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенції  
про захист прав людини і основоположних свобод,  їх зміст, способи захисту прав людини через національні та Європейський суд з прав людини. Основний акцент ставився саме на механізмі реального захисту порушених прав та пропонувалися практичні способи зменшення кількості скарг від українців до міжнародних судів.

      Інтерактивний спосіб спілкування в режимі он-лайн дозолив переглянути відеосюжети з офіційного сайту Європейського суду з прав людини щодо підготовки та умов прийняття скарги до міжнародного суду.

      Ліцеїсти  з великою зацікавленістю задавали питання працівникам юстиції та відзначили, що дізнались багато нового про роботу Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, органів та установ юстиції та значно розширили свої знання.

      Висловлюємо щиру вдячність працівникам Управління за теплий прийом, щире спілкування та плідну  роботу з поглиблення правових знань молоді.

 

 

 

 

 

10 грудня -  Міжнародний день прав людини

     Після закінчення Другої світової війни  у спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Вона  стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.

      Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів.

          Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд.

          Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості.

           Наряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.

           Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд.

           Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

 У цей день хочеться побажати  всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Сповідуючи принципи поваги та активної громадянської позиції, ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

 

 

 

НАКАЗ

по Херсонському навчально-виховному комплексу

"Загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради

від 04.11.2016 р.                                                                               

Про підсумки проведення

Тижня правових знань

       Відповідно до річного плану роботи школи з  10 жовтня  по 13 жовтня 2016    року у школі був проведений Тиждень правових знань вчителем Гавлішиною Оксаною Анатоліївною. З метою  формування національної свідомості і відповідальності за долю України та виховання бережливого ставлення до національного багатства країни  були сплановані заходи, підготовлені цікаві різноманітні завдання та організовані зустрічі з фаховими  спеціалістами з правових знань, а також підведені підсумки, визначені переможці, яких було відзначено грамотами.

      Під  час предметного тижня проведені наступні заходи:

  1. Урок – лекція «Громадянство. Правова і соціальна держава» (9-10кл.)
  2. Урок – лекція «Правопорушення. Юридична відповідальність» (8-9кл.)
  3. Урок – лекція «Шлюб. Шлюбні відносини» (10-11 кл.)
  4. Конкурс стінгазет на тему «Право людини», «Права дитини».
  5. Конкурс рефератів «Права та обов’язки ліцеїстів».

       У ході проведення Тижня правових знань прийняли активну участь працівники Головного територіального управління юстиції у Херсонській області: Бельдюгина О.О., Бурдюг Т.І., Борозенець Д.М.

       Визнано переможців:

-Полієнко Маргарита (10 кл.) за кращий реферат;

-Шевченко Вікторія, Крючкова Анастасія, Найдьонов Павло (10 кл.) – переможці конкурсу плакатів.

       На підставі вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

Відмітити роботу вчителя правознавства Гавлішиної Оксани Анатоліївни в організації та проведенні предметного тижня.

  1. Рекомендувати вчителю Гавлішіній О.А. урізноманітнювати форми і методи організації позакласної роботи з учнями, запрошувати до участі в предметному тижні учнів середніх класів та вести  просвітницьку роботу на шкільному сайті.
  2. Заступнику директора з НВР Домарацькій С.І. продовжити контроль за підготовкою і проведенням предметних тижнів.
  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор НВК                                                    І.Е.Завгородня 

 

Херсонський міський центр зайнятості 

 

УРОК –СЕМІНАР ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА

 

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який відзначається з нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини Херсонський міський центр зайнятості спільно з соціальним партнером Херсонським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги 30.11.2016 р. було проведено урок-семінар «Права людини» для учнів 11 класу ліцею журналістики та права. На семінарі учням розповіли про діюче законодавство щодо захисту прав людини, зокрема прав неповнолітніх у трудових відносинах. 
В цей день школярам провели екскурсію по Херсонському міському центрі зайнятості, ознайомили з послугами, що надає служба зайнятості, з актуальними професіями та запросили бажаючих пройти профдіагностичне тестування з метою виявлення професійних схильностей. 
Старшокласники відповідально ставляться до таких заходів. За пів року їм обирати професію, то ж інформація про стан ринку праці, про потребу в кадрах саме для них. На сьогодні попит серед роботодавців у представниках робітничих професій надзвичайно високий, хочеться відмітити що зацікавленість сьогоднішніх школярів в навчанні на робітничі професії зросла.

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2017
Конструктор сайтів - uCoz