НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Правознавство
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 08.12.2016, 08:59

Правознавство

У 1995-1996 навчальному році за ініціативою адміністрації ліцею і кафедри правознавства ХДАУ відкрито профіль навчання "Основи правознавства" на базі неповної загальної середньої освіти (9 кл.). Одним з перших викладачів права в ліцеї був кандидат юридичних наук, завідуючий кафедрою адміністративно-правових дисциплін І.Л.Бородін, який розробив першу навчальну програму для класу з юридичним профілем. Це була перша спроба підготовки спеціалістів, починаючи зі шкільного віку, і вона дала гарні результати: після закінчення ліцею у 1997 році десять учнів поступили у вищі навчальні заклади на юридичні спеціальності, у 1998 р. - їх було вже 23, у 1999 р. - 14 (для порівняння - у 1994 р. це був один учень, у 1996 - два). Крім того, перший досвід показав, що правознавство можна вивчати ще до 9 класу. Викладачем І.А.Івановою була створена навчальна програма, за якою ліцеїсти починали оволодівати основами названого предмету вже з 8 класу. І перша, і друга програма розроблені так, що учні не тільки оволодівають теорією, а й навчаються застосовувати свої знання на практиці: вирішують і складають проблемні ситуації, завдання, правові кросворди, рівняння, проводять ділові ігри. У ліцеї працює наукова студія з правознавства. Знання, які учні отримують у студії, допомагають їм завоювати призові місця на міських та обласних олімпіадах з правознавства. З 1995 року юні правознавці також активні учасники конкурсу - захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН.

Навчальна діяльність в ліцеї тісно пов`язана з право-виховною роботою. Позаурочна діяльність учнів правознавчого профілю передбачає виконання міської програми правової освіти населення, інформування батьків та учнів про нормативно-правові акти через такі форми роботи: психолого-правовий консультпункт для учнів та батьків "Адаптація учнівської молоді до нових сучасно-економічних умов"; просвітницька діяльність учнів правознавчого профілю; місячники правових знань; клуб "Правознавець", дебати; круглий стіл "Досліджуючи проблеми", "Поведінка в екстремальних ситуаціях", "Моя сім’я і права дитини". Під час проведення місячників правових знань учні зустрічаються з працівниками правоохоронних органів, переглядають хроніку з правової тематики на базі кінотеатру "Іскра", організовують загальні дебати. Спільно з викладачами проводять засідання круглого столу з актуальних проблем. Юні правознавці - активні учасники обласного конкурсу-огляду "Закон і ми." Перелік вищих навчальних закладів юридичного профілю, до яких вступають випускники Херсонського ліцею журналістики, бізнесу та правознавства Херсонської міської ради: Херсонський факультет Запорізького юридичного інституту; Херсонський економіко-правовий інститут; Херсонський державний університет; Херсонський юридичний університет МВС України; Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж; Харківська національна юридична академія ім. Я.Мудрого; Міжнародний університет бізнесу та права; Одеська юридична академія; Національна податкова академія; Київська юридична академія; Київський національний університет культури; Сімферопольський економіко-правовий інститут; Інститут права (м. Бердянськ); Курський юридичний інститут; Дніпропетровський юридичний інститут.

ліцей журналістики © 2016