НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Профорієнтаційна робота
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 17.01.2017, 20:15

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

Знайомство зі спеціальностями економічного та правового спрямування

       У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Ліцеїсти відвідують підприємства та установи, де знайомляться з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, зустрічаються з представниками робітничих професій, відвідують  Херсонський  міський  центр зайнятості, вищі навчальні заклади Херсона I-ІV рівнів акредитації.

       У листопаді  2016 року десятикласники побували на Дні відкритих дверей у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Учні ознайомилися  з організацією навчання студентів у коледжі та його матеріально- технічною базою,  з переліком провідних вузів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, де можна продовжити навчання після коледжу чи вступити відразу після школи. 

      Знайомство зі спеціальностями, які пропонує коледж, проходило у надзвичайно цікавих нестандартних формах із залученням самих ліцеїстів. Варто відзначити, що робили це здебільшого студенти відповідних спеціальностей. Тут були вирішення ситуацій та презентації, вікторини та  конкурси.  У такій невимушеній атмосфері ліцеїсти залюбки брали участь та одержували за це солодкі подарунки.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів ознайомили зі спеціальностями економічного та юридичного спрямування:

  • Фінанси, банківська справа та страхування
  • Облік і оподаткування
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
  • Готельно-ресторанна справа

       Викладачі коледжу розповіли про особливості роботи представників зазначених спеціальностей, вимоги до особистих якостей.

       На закінчення зустрічі ліцеїсти побували у музеї споживчої кооперації та зробили фото на пам’ять у чудовій актовій залі коледжу.

       Такі екскурсії, безперечно, надзвичайно важливі для майбутніх випускників, і, сподіваємося, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.   

 

Знайомимося зі спеціальностями Херсонського державного університету

        22 листопада 2016 року одинадцятикласники  побували в Херсонському державному університеті на Дні відкритих дверей в оновленому форматі.

      Особливу зацікавленість викликала у ліцеїстів презентація спеціальностей вишу у холі головного корпусу. Корисною та цікавою була зустріч з ректором університету Василем Миколайовичем Стратоновим. І на закінчення зустрічі на потенційних абітурієнтів чекала насичена концертна програма.

Екскурсія до Міського центру зайнятості

       У рамках проведення профорієнтаційної роботи для одинадцятикласників було організовано проведення   навчальної екскурсії до   Херсонського міського центру зайнятості.

       Працівники Центру надали майбутнім випускникам актуальну інформацію про стан ринку праці в області та Україні, конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії. Поінформували також учнів про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів познайомили з особливостями  спеціальностей напряму "Економіка і підприємництво". Для майбутніх правознавців організували зустріч з працівниками Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учні ознайомилися з основним завданнями Центру, що полягають у  створенні рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання у Херсонській області безоплатної вторинної правової допомоги.

      Такі заняття дуже   важливі для майбутніх випускників, які тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати корисну інформацію.

 

Участь у Дні відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

         9 грудня 2016 року  в рамках Всеукраїнського тижня права  одинадцятикласники  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики,

економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували на  Дні  відкритих дверей у  Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

        Це був по-справжньому день відкритих дверей, коли ліцеїстів запросили до кожного структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції. Керівники підрозділів  ознайомили відвідувачів з напрямками діяльності відділів та управлінь і відповіли на численні запитання гостей. Особливо приємно вразило те, що  начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин Валентинович, знаючи про відвідування управління учнями, дозволив провести екскурсію і в його кабінеті.               

Після екскурсії по відділах у конференц-залі  на учнів чекала  зустріч з першим заступником начальника управління Олегом  Предместніковим та заступником начальника з питань державної реєстрації Григорієм Галковським. Вони розповіли присутнім про специфіку діяльності територіального управління юстиції, основні функції, завдання та структуру органів юстиції. Пізнавальною була інформація про позитивні зміни, що відбуваються у юридичному законодавстві.

Далі ліцеїсти взяли  участь у «Круглому столі» з теми: «Права людини. Механізми міжнародного захисту прав людини», під час якого  обговорювалися питання історичних передумов прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенції  
про захист прав людини і основоположних свобод,  їх зміст, способи захисту прав людини через національні та Європейський суд з прав людини. Основний акцент ставився саме на механізмі реального захисту порушених прав та пропонувалися практичні способи зменшення кількості скарг від українців до міжнародних судів.

Інтерактивний спосіб спілкування в режимі он-лайн дозолив переглянути відеосюжети з офіційного сайту Європейського суду з прав людини щодо підготовки та умов прийняття скарги до міжнародного суду.

Ліцеїсти  з великою зацікавленістю задавали питання працівникам юстиції та відзначили, що дізнались багато нового про роботу Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, органів та установ юстиції та значно розширили свої знання.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Управління за теплий прийом, щире спілкування та плідну  роботу з поглиблення правових знань молоді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2017
Конструктор сайтів - uCoz