Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:01

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

 

 Екскурсія до гідрометеорологічного технікуму

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи та у рамках Місячника екологічних знань  семикласники ліцею журналістики, економіки та правознавства здійснили екскурсію до Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.

         Викладачі технікуму розповіли про багаторічну історію навчального закладу, спеціальності, за якими йде підготовка фахівців та  про їх роль у розвитку різноманітних  галузей економіки. Особливу увагу було звернено на необхідність формування у кожної людини  екологічної культури, правил раціонального природокористування, вміння бачити екологічні наслідки та відчувати відповідальність перед нинішніми та майбутніми поколіннями.

         Викладачами та старшокурсниками було проведено  пізнавальну  оглядову екскурсію кабінетами та лабораторіями технікуму. Особливо зацікавила ліцеїстів сучасна метеорологічна станція. А ще учні залюбки взяли участь у експерименті з визначення хімічним способом жорсткості води, ознайомилися з колекцією мінералів, з різноманітними приладами, які використовують у своїй роботі гідрометеорологи. Приємно вразив дизайн кабінету англійської мови.

         Ця екскурсія значно розширила знання школярів про спеціальності «Екологія», «Науки про Землю», «Технології захисту навколишнього середовища»  та нагадала про почуття відповідальності кожного з нас за збереження нашої Землі.

Візит до ХНТУ

        Головними завданнями соціально-педагогічної роботи з підготовки учнів загальноосвітніх навчальних закладів до самостійного життя постає формування світогляду, професійної орієнтації, психологічної готовності до виконання соціальної ролі дорослої людини.

       Діяльність з підготовки учнів до свідомого вибору професії здійснюється у Херсонському НВК "ЗОШ ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" за розробленим планом. Заходи передбачають також ознайомлення молоді з мережею закладів професійно-технічної освіти, закладів вищої освіти. Важливо акцентувати увагу на тому, що здобути омріяну професію можна у рідному місті, варто тільки ближче познайомитися  із закладами освіти.

        Тож на початку квітня ліцеїсти-десятикласники здійснили екскурсію до Херсонського національного технічного університету – сучасного потужного навчального та наукового комплексу, у якому створено всі умови для успішного навчання, гарного відпочинку, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку особистості.

      Ліцеїсти ознайомились зі структурою ХНТУ, дізналися про спеціальності, за якими здійснюють підготовку всі п’ять факультетів університету, зустрілися з представниками студентського самоуправління. Працівники приймальної комісії акцентували увагу на особливостях вступу на навчання за державним замовленням та контрактом. Відвідали учні музей історії ХНТУ, оглянули матеріально-технічну базу. Особливе захоплення викликала сучасна лекційна аудиторія.

     Зважаючи на профіль ліцею, відбулася  ділова зустріч на факультеті економіки, бізнес-аналітики та підприємництва. Викладачі різних кафедр детально розповіли ліцеїстам про спеціальності економічного спрямування, про сфери працевлаштування випускників, особливості роботи та вимоги до працівників.

     На закінчення зустрічі  викладачі кафедри  фінансів, банківської справ та страхування  влаштували чаювання, де у теплій невимушеній атмосфері продовжили спілкування. Ліцеїсти висловили вдячність за організацію зустрічі, за щирість і відкритість та запросили викладачів до ліцею.

Знайомство з професією правоохоронця

     Питання професійного самовизначення школярів та профільного навчання у школі надзвичайно актуальне. З цією метою у ліцеї журналістики, економіки та правознавства проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи, які  дають змогу зорієнтуватись у світі професій, навчальних закладів, перспектив працевлаштування та допоможуть зробити правильний вибір.

    Учні  6 класу побували на екскурсії в Головному управлінні національної поліції у Херсонській області, де ознайомилися з особливостями роботи спеціалістів на різних ділянках.  

   Ліцеїсти  побачили, як працюють поліцейські, як приймаються виклики на гарячу лінію 102, дізналися, що входить до  обов'язків диспетчера. Цікаво було спостерігати роботу онлайн камер, розташованих по місту, та дізнатися, як по них можна відстежувати скоєння злочину.

   Значну роботу проводять і працівники Херсонського кінологічного центру, який є навчальною базою для організації утримання, вирощування, підготовки розшукових, патрульно-розшукових, вартових, спеціальних собак. Службові собаки використовуються у розкритті правопорушень, охороні громадського порядку, особливо важливих об’єктів, в охороні й конвоюванні заарештованих і затриманих, розшуку по слідах, пошуку в завалах людей, пошуку наркотичних засобів, вибухових речовин, зброї та боєприпасів тощо.

   Побували ліцеїсти у спортивній залі і тирі, де підтримують фізичну форму та відточують майстерність працівники поліції.

     Незабутні враження отримали учні, відвідавши музей, де представлені експонати: різні види зброї, гранати, патрони,  формений одяг 30 - 90-х років, вилучені піратські диски, фальшиві купюри, самостріли..

       Є у музеї і зворушлива експозиція,  присвячена воїнам АТО.

       На окремому стенді  –  нагороди, кубки та призи за високі спортивні досягнення.

    Яскрава палітра вражень про величезний і захоплюючий світ професій є необхідною та важливою умовою для подальшого розвитку професійної самосвідомості молоді та полегшить вибір у майбутньому.

 

Ліцеїсти знайомляться зі спеціальностями економічного та  правового спрямування

     Відповідно до плану профорієнтаційної роботи десятикласники Херсонського  навчально-виховного  комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі   –   одному з найстаріших навчальних закладів Херсонщини.

        На початку зустрічі викладачі коледжу інформували ліцеїстів про зміст Класифікатора професій та звернули увагу учнів на розмаїття сфер діяльності, де кожен може проявити себе як особистість та досягнути успіхів.

      Потім з урахуванням профілю нашого ліцею учні ознайомилися зі спеціальностями економічного та правознавчого спрямування: Фінанси, банківська справа та страхування; Облік і оподаткування; Маркетинг; Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Готельно-ресторанна справа; Право.

     Для знайомства зі спеціальностями, які пропонує навчальний заклад, викладачі та студенти-старшокурсники  підготували надзвичайно цікаву, насичену інтерактивну програму, яка дала можливість дізнатися детально про кожну спеціальність, про сфери працевлаштування випускників коледжу, перспективи кар’єрного росту,  особливості роботи представників різних спеціальностей, вимоги до особистих якостей…

    Учнів цікавило безліч питань: організація навчання та відпочинку студентів у коледжі, матеріально-технічна база, можливість  продовження навчання після коледжу у ЗВО України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

     Пізнавальною  та захоплюючою була і екскурсія до  музею споживчої кооперації, де представлено  історію розвитку обчислювальної техніки та предмети побуту минулого століття.

     Високий рівень  організації зустрічі, креативний підхід до знайомства зі спеціальностями створили гарний настрій, дали позитивний заряд енергії та емоцій та спонукали ліцеїстів до роздумів. Такі екскурсії, що відкривають світ професій,  надзвичайно важливі для майбутніх випускників і, безперечно, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.  

 

Знайомство з професіями юриста та правоохоронця

        У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради систематично здійснюється цілеспрямована профорієнтаційна робота.      

      Позакласні заходи з професійної орієнтації старшокласників проводяться у таких напрямах: ліцеїсти відвідують заклади професійно-технічної освіти, що забезпечують здобуття громадянами робітничих професій, здійснюють екскурсії до підприємств та установ для ознайомлення  з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, відвідують Херсонський  міський  центр зайнятості, заклади вищої освіти.

         Згідно з планом профорієнтаційної роботи та відповідно до угоди про співпрацю учні 9, 10 та 11 класів  протягом минулого  тижня відвідали  Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ.

         Ліцеїсти ознайомилися з особливостями вступу на навчання за державним замовленням та за контрактом, переглянули профорієнтаційний відеоролик, який демонструє сьогодення закладу вищої освіти зі специфічними умовами навчання. Звернено увагу на те, що виш надає необхідну допомогу абітурієнтам у реєстрації на освітньому порталі Національної поліції України та допомагає в оформленні документів для особових справ.

       Надзвичайно цікавою та змістовною була екскурсія, під час якої  школярі мали можливість оглянути матеріально-технічну базу Херсонського факультету, побачити умови проживання та навчання курсантів і студентів факультету, місця відпочинку та заняття спортом. Ліцеїсти  ознайомилися  з діяльністю підрозділів університету, зокрема з роботою кафедри спеціальної фізичної підготовки, де курсанти продемонстрували правильне виконання вправ з фізичної підготовки, які належить виконати при вступі до університету.

       Неочікуваною, але надзвичайно приємною була зустріч з випускницею ліцею, яка зараз є курсантом ОДУВС.

          Завдяки цим екскурсіям  ліцеїсти   мали нагоду переконатися у тому, що Одеський державний університет внутрішніх справ — це перспектива стати кваліфікованим юристом чи правоохоронцем, не втративши можливості розвивати власні таланти.

       Впевнені, що профорієнтаційні заходи допоможуть майбутнім випускникам зробити правильний життєвий вибір: обрати професію за покликом серця та бути щасливими у своєму трудовому житті.

   

Викладачі  Херсонського державного аграрного університету  для учнів Херсонського ліцею журналістики, економіки та правознавства в рамках Меморандуму про співпрацю

       Викладачами кафедри публічного управління та адміністрування у рамках співпраці Херсонського державного аграрного університету та Херсонського НВК «Загальноосвітня школа ІІ ступеня – ліцей журналістики, економіки та правознавства» Херсонської міської ради у лютому 2019 року було організовано зустріч з к. с.-г. н, доцентом кафедри загальноекономічних дисциплін Рудік Наталею Михайлівною, яка провела для учнів 11 класу заняття на тему «Безробіття як результат порушення рівноваги на ринку праці».

            Приємно відзначити, що учні з радістю та теплотою зустріли викладача. Адже їх знайомство відбулося ще під час занять у «Школі економіки», яку організовують викладачі економічного факультету ХДАУ на шкільних канікулах для старшокласників міста та області.

        Ліцеїсти ознайомилися з підходами щодо визначення терміну «безробіття», видами безробіття, з’ясували, хто такі безробітні, зайняті, працездатні. Разом з викладачем проаналізували причини виникнення безробіття, його економічні та соціальні наслідки. Викладач наголосила на впливі цього складного явища на стан національної економіки та необхідності державної політики щодо запобігання його розвитку. Учні ж запропонували власне бачення вирішення проблеми безробіття в Україні, активно аргументуючи свої пропозиції.

          А ще учні ліцею отримали можливість  протягом двох уроків  відчути себе  студентами Аграрного університету. Викладач кафедри загальноекономічних дисциплін Несін Ю. М. провів практичне заняття з Англійської мови професійного спрямування «Introduction to Economics». Заняття пройшло у вигляді дискусії та бізнес-гри. Це дозволило поглибити знання англійської мови та ще раз переконатися у необхідності її вивчення та удосконалення.

Меморандум про співпрацю в дії

У рамках співпраці Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради та Херсонського державного аграрного університету у лютому  2019 року було  організовано зустріч викладачів ЗВО з учнями та учителями ліцею.  Кандидат економічних наук Карнаушенко Алла Сергіївна провела заняття з теми «Пенсійні заощадження. Державна і приватна пенсії» для десятикласників, які в рамках Всеукраїнського експерименту опановують Фінансову грамотність. 

Лектор ще на початку заняття наголосила на важливості даного питання, адже майбутнє України, її економічний розвиток та добробут громадян залежать від управління соціально-трудовими відносинами. Сучасна людина повинна бути не тільки справжнім професіоналом своєї справи, а й усвідомлювати важливість легального працевлаштування, уміти захищати свої права на належне оформлення трудових відносин, гідну оплату праці та пенсію.

Були розкриті такі поняття як «страховий стаж», «пенсія». Учні дізнались про те, звідки беруться кошти для виплати пенсій, як формується бюджет Пенсійного фонду, ознайомилися з трьома рівнями пенсійної системи, з перспективами запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування.

Особлива увага була зосереджена на питаннях офіційного працевлаштування та легалізації заробітної плати. Старшокласники обговорювали можливі наслідки нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати в «конверті», їх вплив на економіку країни.  Розглянули шляхи управління пенсійними коштами.

Старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Дуга Вікторія Олександрівна поінформувала ліцеїстів про нові спеціальності, за якими здійснює підготовку університет.

  Профорієнтація: співпраця ліцею та ЗВО

       Співпраця Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІ ступеня – ліцей журналістики, економіки та правознавства» із закладами вищої освіти  міста – це не тільки профорієнтаційна робота з учнями. Викладачі ЗВО надають методичну допомогу учителям, діляться досвідом науково-дослідницької роботи та проведення  занять з використанням сучасних освітніх технологій.

  Візит одинадятикласників ліцею до Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова мав на меті розкрити важливість підготовки кадрів для суднобудівної галузі, відродження якої – це неоціненний  вклад у розвиток нашого міста та економіки  держави.

   Ліцеїсти взяли участь у черговому засіданні «Економіко-математичних студій» кафедри економіки.Професорсько-викладацький склад кафедри ознайомив  учнів  з особливостями навчання у Херсонській філії, зі спеціальностями, освітньо-професійними програмами, за якими здійснюється підготовка фахівців із вищої освіти, показав  перспективи працевлаштування і, звичайно ж, ознайомив з умовами вступу до університету у 2019 році.

     Для  ознайомлення майбутніх абітурієнтів із професіями економічного спрямування відбулася презентація кафедри економіки та її спеціальностей: 051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 073 «Менеджмент».

    Одинадцятикласники долучилися до обговорення професійного портрету економіста та розв’язання управлінських завдань. Викладачі кафедри організували проведення   ділової гри «Переговори». Протягом  двох  годин напруженої роботи учні набували навичок оцінювання типів ринків, ефективного розподілу і використання економічних ресурсів, враховування цілей учасників ринку та вміння домовлятися з ними.

   За результатами ділової гри було визначено кращу робочу групу та кращого гравця.  Найактивніші учасники гри отримали  призи та пам’ятні подарунки від кафедри економіки Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

     Договором про співпрацю визначена ще низка заходів, проведення яких допоможе майбутнім випускникам зорієнтуватися у розмаїтті професій та спеціальностей, обрати фах відповідно до власних уподобань та вимог ринку праці.

                                                                                                

Майстер-клас для ліцеїстів

 

                                                                                                       07 02 2019 майстер-клас

     Днями для учнів Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" в Херсонському вищому професійному училищі ресторанного господарства пройшов майстер–клас з презентацією професії «Кондитер».

     Професію «Кондитер» презентувала майстер в/н І категорії Скрипник Т.В., яка демонструвала правила користування кондитерським мішком та корнетиком. Діти за допомогою майстра виготовили пісочні тістечка з білковим кремом у вигляді кошиків з квітами та кошики дитячої тематики. В якості презенту вони свої тістечка дружньо продегустували.

Профорієнтаційний захід для учнів Херсонського ліцею журналістики, економіки та правознавства   

          5 лютого 2019 року кафедрою публічного управління та адміністрування в рамках виконання положень Меморандуму про співпрацю ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» та Ліцею журналістики, економіки та правознавства Херсонської міської ради була організована зустріч з  к.е.н., доцентом кафедри економіки та фінансів  ДВНЗ «ХДАУ» Нікітенко Катериною Сергіївною. Учні 10 класу прослухали лекцію на тему «Види кредитів».

      Заняття проходило інтерактивній формі з використанням сучасних інформаційних технологій. Учні з зацікавленістю слухали матеріал та задавали багато актуальних питань щодо особливостей вибору банку, виду кредиту, внесків, відсотків тощо.

     Як зазначила учитель економіки ліцею, викладач вищої категорії Гнесюк Ірина Семенівна: «Заходи з залученням науково-педагогічних працівників закладу вищої освіти сприяють більш поглибленому розумінню учнями економічних процесів і  важливості управління ними».

Всі професії важливі

     Минулого тижня Професійно-морський ліцей гостинно відкрив двері для учнів Херсонської загальноосвітньої школи №57 і Херсонського ліцею журналістики та правознавства, щоб допомогти старшокласникам визначитися з вибором життєвого шляху. Учні знайомились з навчальним закладом і побували на майстер-класі з професії «Кухар. Пекар». Вони почули розповіді про те, якими вміннями та навичками, притаманними справжнім кухарям і пекарям, є можливість оволодіти, навчаючись в ліцеї. Побачили, як відбувається процес виготовлення хлібобулочних виробів, зокрема здоби, і навіть спробували формувати булки різної форми. І, звісно, відчули гарний смак новоспечених булочок!

   Майстри виробничого навчання подбали і про те, щоб зацікавити школярів необхідністю отримання робітничої професії. Старшокласники ознайомились з правилами вступу до навчального закладу,побачили майстер-класи «Сервірування столу», «Вироби з дріжджового тіста», «Одягання рятувальних жилетів та костюмів», «В’язання морських вузлів», переглянули відеофільми «Шлюпочна тривога», «Рятування людини у закритому приміщенні» і «Перша медична допомога».

    По завершенні заходів майстри виробничого навчання відповіли на всі запитання учнів щодо навчання в Професійно-морському ліцеї.

Джерело: https://www.gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=6304:vsi-profesii-vazhlyvi&catid=13&Itemid=586

Там, де панує натхнення та створюється краса

     При   проведенні профорієнтаційної роботи у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" особлива увага звертається  на те, що конкурентоспроможність на ринку праці залежить від кваліфікації і компетенції працівників, рівня володіння ефективними і прогресивними технологіями виконання робіт, сучасними матеріалами та раціональним використанням інструменту, обладнання, приладів. На підтвердження цього для ліцеїстів організують  зустрічі з фахівцями, проводять екскурсії до  закладів професійно-технічної освіти.

     25 жовтня 2018 року  учні 7 та 10 класу  побували у Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайну. Після огляду  матеріально-технічної бази та переліку професій, за якими ведеться підготовка, ліцеїстам розповіли про професії  перукаря-модельєра та  флориста: ознайомили з історією, з характером роботи та вимогами, що ставляться до працівників, звернули увагу на потреби ринку праці та перспективи професійного зростання.

    А далі було найцікавіше, що викликало у ліцеїстів неабияку зацікавленість. Семикласників запросили на майстер-клас перукарі, після чого всі бажаючі пішли додому з красивими та елегантними зачісками.

     Десятикласники взяли участь у створенні букетів із цукерок та святкових браслетів із квітів. Цьому їх навчала майстер виробничого навчання та допомагали учні  професійного училища.

Екскурсії пройшли в атмосфері щирого приємного спілкування, доброзичливого ставлення та бажання поділитися вмінням створювати красу і дарувати радість людям. То ж зичимо колективу Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну подальших творчих здобутків, розвитку і процвітання!

Знайомство з робітничими професіями

     Професійно-технічна освіта, професіоналізм – ці питання сьогодні актуальні при  проведенні   соціальної політики у всіх провідних країнах світу, адже висококваліфіковані фахівці зумовлюють розвиток економіки і розквіт держави.

     Для майбутніх випускників шкіл  важливо розуміти, що  свідомий вибір у здобутті професійно-технічної освіти – це вдалий крок до здійснення їхніх мрій про те, щоб стати фахівцем високого класу, займатися улюбленою справою і, звичайно, одержувати достойну заробітну плату.

    24 жовтня 2018 року відповідно до плану  проведення профорієнтаційної роботи у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради для ліцеїстів  було організовано проведення   навчальних  екскурсій до  закладів професійно-технічної освіти.

     Учні 8 класу відвідали Вище професійне училище 2, де  отримали вичерпну  інформацію про професії  столяра, муляра, художника розпису по дереву. Дізналися ліцеїсти про вимоги до  таких працівників, побували у навчальних кабінетах, майстернях. Майстер виробничого навчання  Сайдатов В. О. провів для них майстер-клас по роботі з гіпсокартоном.  Екскурсія викликала в учнів велику зацікавленість ще й завдяки тому, що кожен бажаючий зміг самостійно попрацювати з інструментами під керівництвом майстра. І діти ще довго обмінювалися враженнями.

    Ознайомилися учні 8 класу і з Херсонським професійним ліцеєм зв'язку та поліграфії, де дізналися про професії оператора поштового зв'язку, електромеханіка, оператора комп'ютерного набору. Проглянули цікавий змістовний фільм про навчальний заклад, про значення та особливості низки професій. Екскурсія  розпочалася з огляду  кабінетів та виробничих майстерень закладу, а продовжилася у навчальному відділенні поштового зв’язку, де учнів чекав майстер-клас від майстра виробничого навчання та учениць, майбутніх операторів поштового зв’язку. Восьмикласники дізналися історію розвитку поштового зв’язку, познайомилися з послугами, що надає Укрпошта.

    Висловлюємо  вдячність колективам цих чудових професійно-технічних закладів освіти. Впевнені, що такі екскурсії сприятимуть підготовці підростаючого покоління до свідомого вибору професії.

Старшокласники вивчають ринок освітніх послуг

Пошук
Архів записів


ліцей журналістики © 2019
Конструктор сайтів - uCoz