Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.09.2017, 04:31

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

 

У гості до   ХДАУ

     15 вересня учнів 11 та 10 класів Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" було запрошено до участі в святковому церемоніалі посвячення першокурсників у студенти Херсонського державного аграрного університету.  Тісні зв’язки, що давно встановилися між ліцеєм та  університетом, безперечно, сприяють підвищенню якості профорієнтаційної роботи. А це у свою чергу позитивно вплине на свідомий вибір ліцеїстами майбутньої спеціальності та сфери працевлаштування.

Вивчаємо світ професій

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи учні 7 класу  ліцею журналістики, економіки та правознавства відвідали Херсонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат Херсонської міської ради.

Працівники комбінату ознайомили ліцеїстів з переліком найбільш затребуваних професій на сучасному ринку праці. Потім для хлопців було проведено заняття по ознайомленню з професією водія, де  учні мали змогу не тільки дізнатися про особливості роботи, кваліфікаційні вимоги, а й взяти в руки кермо автомобіля.

У цей же час дівчата знайомилися з професією кухара. Та не просто знайомилися, а взяли участь у майстер-класі, який провели майстрині комбінату. Це було не просто пізнавально та корисно, а весело та захоплююче: дівчата спекли піцу, якою потім ласували разом з хлопцями.

Колектив ліцею висловлює щиру вдячність працівникам комбінату за змістовні  заняття,  гостинний прийом та приємне спілкування.

 

Вивчаємо фінансову грамотність: експеримент продовжується

     У нашому ліцеї вже п'ятий  рік  триває експериментально-дослідна робота Всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес навчальних закладів».  Крім уроків у ліцеї проводяться навчальні екскурсії до банківських установ, страхових компаній, пенсійного фонду, ВНЗ міста Херсона і т. ін..

     15 березня   2017 року для учнів 10 класу економічного профілю було організовано навчальну екскурсію до   ПАТ "Райффайзен банк Аваль".

     Працівники банку провели заняття з фінансової грамотності, що охоплювали низку програмних питань. Особливу увагу було приділено безпечній фінансовій поведінці користувачів банківських послуг.

    Учні також ознайомилися з віковою історією цього банку, розширили свої знання з питань  побудови банківської системи України, дізналися, яких спеціальностей потребують  банківські установи та ще багато  іншої цікавої та корисної інформації.

          Знайомство з ринком праці Херсонщини

     10 березня 2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" побували на  навчальній екскурсії у  Херсонському міському центрі зайнятості.

  Працівники Центру провели цікаві,  насичені актуальною для старшокласників інформацією заняття. Учні розглянули класифікацію професій, ознайомилися з поняттями  «спеціальнсть» та «кваліфікація»,  отримали конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії, дізналися про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.

   Далі учнів ознайомили зі станом попиту на ринку праці Херсона та області. Цікавою та корисною була розповідь про потреби в кадрах суднобудівної та харчової галузей господарства. Учні переглянули фільм про професії молокопереробних підприємств, починаючи з приймачів сировини до технологів, від лаборантів до мастрів з виробництва сметани, сиру, сиркової маси та ін.

  З урахуванням профільності нашого ліцею учнів також познайомили зі спеціальностями «Юрист», «Журналіст», «Економіст», розглянули вимоги, яким мають відповідати працівники цих професій.

  Такі заняття, безперечно, надзвичайно необхідні молоді, яка прагне обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток. Ліцеїсти тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати корисну інформацію стосовно потреб на ринку праці. 

Знайомство зі спеціальностями економічного та правового спрямування

       У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Ліцеїсти відвідують підприємства та установи, де знайомляться з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, зустрічаються з представниками робітничих професій, відвідують  Херсонський  міський  центр зайнятості, вищі навчальні заклади Херсона I-ІV рівнів акредитації.

       У листопаді  2016 року десятикласники побували на Дні відкритих дверей у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Учні ознайомилися  з організацією навчання студентів у коледжі та його матеріально- технічною базою,  з переліком провідних вузів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, де можна продовжити навчання після коледжу чи вступити відразу після школи. 

      Знайомство зі спеціальностями, які пропонує коледж, проходило у надзвичайно цікавих нестандартних формах із залученням самих ліцеїстів. Варто відзначити, що робили це здебільшого студенти відповідних спеціальностей. Тут були вирішення ситуацій та презентації, вікторини та  конкурси.  У такій невимушеній атмосфері ліцеїсти залюбки брали участь та одержували за це солодкі подарунки.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів ознайомили зі спеціальностями економічного та юридичного спрямування:

  • Фінанси, банківська справа та страхування
  • Облік і оподаткування
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
  • Готельно-ресторанна справа

       Викладачі коледжу розповіли про особливості роботи представників зазначених спеціальностей, вимоги до особистих якостей.

       На закінчення зустрічі ліцеїсти побували у музеї споживчої кооперації та зробили фото на пам’ять у чудовій актовій залі коледжу.

       Такі екскурсії, безперечно, надзвичайно важливі для майбутніх випускників, і, сподіваємося, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.   

 

Знайомимося зі спеціальностями Херсонського державного університету

        22 листопада 2016 року одинадцятикласники  побували в Херсонському державному університеті на Дні відкритих дверей в оновленому форматі.

      Особливу зацікавленість викликала у ліцеїстів презентація спеціальностей вишу у холі головного корпусу. Корисною та цікавою була зустріч з ректором університету Василем Миколайовичем Стратоновим. І на закінчення зустрічі на потенційних абітурієнтів чекала насичена концертна програма.

Екскурсія до Міського центру зайнятості

       У рамках проведення профорієнтаційної роботи для одинадцятикласників було організовано проведення   навчальної екскурсії до   Херсонського міського центру зайнятості.

       Працівники Центру надали майбутнім випускникам актуальну інформацію про стан ринку праці в області та Україні, конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії. Поінформували також учнів про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів познайомили з особливостями  спеціальностей напряму "Економіка і підприємництво". Для майбутніх правознавців організували зустріч з працівниками Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учні ознайомилися з основним завданнями Центру, що полягають у  створенні рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання у Херсонській області безоплатної вторинної правової допомоги.

      Такі заняття дуже   важливі для майбутніх випускників, які тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати корисну інформацію.

 

Участь у Дні відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

         9 грудня 2016 року  в рамках Всеукраїнського тижня права  одинадцятикласники  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики,

економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували на  Дні  відкритих дверей у  Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

        Це був по-справжньому день відкритих дверей, коли ліцеїстів запросили до кожного структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції. Керівники підрозділів  ознайомили відвідувачів з напрямками діяльності відділів та управлінь і відповіли на численні запитання гостей. Особливо приємно вразило те, що  начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин Валентинович, знаючи про відвідування управління учнями, дозволив провести екскурсію і в його кабінеті.               

Після екскурсії по відділах у конференц-залі  на учнів чекала  зустріч з першим заступником начальника управління Олегом  Предместніковим та заступником начальника з питань державної реєстрації Григорієм Галковським. Вони розповіли присутнім про специфіку діяльності територіального управління юстиції, основні функції, завдання та структуру органів юстиції. Пізнавальною була інформація про позитивні зміни, що відбуваються у юридичному законодавстві.

Далі ліцеїсти взяли  участь у «Круглому столі» з теми: «Права людини. Механізми міжнародного захисту прав людини», під час якого  обговорювалися питання історичних передумов прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенції  
про захист прав людини і основоположних свобод,  їх зміст, способи захисту прав людини через національні та Європейський суд з прав людини. Основний акцент ставився саме на механізмі реального захисту порушених прав та пропонувалися практичні способи зменшення кількості скарг від українців до міжнародних судів.

Інтерактивний спосіб спілкування в режимі он-лайн дозолив переглянути відеосюжети з офіційного сайту Європейського суду з прав людини щодо підготовки та умов прийняття скарги до міжнародного суду.

Ліцеїсти  з великою зацікавленістю задавали питання працівникам юстиції та відзначили, що дізнались багато нового про роботу Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, органів та установ юстиції та значно розширили свої знання.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Управління за теплий прийом, щире спілкування та плідну  роботу з поглиблення правових знань молоді.

 

Навчальна екскурсія до  Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного Комітету України

01 лютого 2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства", які вивчають економіку на профільному рівні, здійснили навчальну екскурсію до Херсонського обласного територіального відділення АМКУ. Мета екскурсії – поглибити знання учнів з теми «Зміст ринкової конкуренції,  її роль в організації ринкової економіки» та показати роль Антимонопольного комітету України у розвитку та захисті добросовісної конкуренції, яка забезпечує ефективний розподіл та використання ресурсів, науково-технічний та економічний прогрес і, в кінцевому рахунку, добробут громадян.

Заняття  проведено за участю  голови Херсонського обласного територіального відділення Комітету Василенка Вячеслава Петровича, заступника голови Бережанської Наталії та  начальника Відділу досліджень і розслідувань Коваля Михайла.

 Програма проведення навчальної екскурсії  була дуже насиченою. Під час проведення заходу обговорені  питання захисту  економічної конкуренції у сферах здійснення державних закупівель,  діяльності суб’єктів господарювання на ринку послуг з організації відпочинку та розваг в межах Херсонської області, діяльності монополістів на ринках газо- та електро- постачання, порядок подання заяв до Відділення тощо.

Щиро дякуємо керівництву та працівникам Херсонського обласного територіального відділення Комітету за корисну та цікаву інформацію, теплий прийом, невимушену атмосферу спілкування, позитивні емоції!

 

                                                                                  Обираємо майбутню професію

В рамках Тижня профорієнтації до Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня  школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" на зустріч з  одинадцятикласниками завітали представники Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.

 Майбутні випускники, які навчаються за економічним профілем, ознайомилися зі спеціальностями, які пропонує коледж. Це   Облік і оподаткування, Фінанси, банківська справа та страхування, Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, Маркетинг, Готельно-ресторанна справа та Право. 

Ліцеїсти отримали вичерпну інформацію про особливості роботи фахівців за цими спеціальностями,  сфери працевлаштування випускників коледжу, перспективи продовження навчання у ВНЗ ІУ рівня акредитації.

Студентка спеціальності   Облік і оподаткування Букур Олена та студент спеціальності  Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Суслов Олександр розповіли про організацію та особливості навчального процесу на кожному відділенні  коледжу, про місця проходження виробничої практики, позакласні заходи та  цікаве студентське життя.

Викладач економічних дисциплін коледжу Замкова Світлана Миколаївна ознайомила ліцеїстів з цьогорічними правилами прийому до ВНЗ, презентувала фільм про коледж та  його випускників, які успішно працюють у різних сферах економіки.

 Світлана Миколаївна   провела також урок з Фінансової грамотності на тему «Валюта та валютні операції».

Майбутні випускники ліцею значно розширили свої знання про світ професій. Це допоможе їм у виборі свого життєвого шляху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2017
Конструктор сайтів - uCoz