Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.01.2018, 06:33

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота у ліцеї

    Відповідно до плану профорієнтаційної роботи та у рамках Декади природничих дисциплін десятикласники ліцею економіки, правознавства та журналістики здійснили екскурсію до Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету. Викладачі технікуму розповіли про багаторічну історію навчального закладу, спеціальності, за якими йде підготовка фахівців та  про їх роль у розвитку різноманітних  галузей економіки.  Ліцеїсти цікавилися сферами працевлаштування випускників та  можливістю продовження навчання в університеті.

   А ще була пізнавальна  оглядова екскурсія кабінетами технікуму. Особливо зацікавила гостей  сучасна метеостанція, яку нещодавно отримав технікум, опанували викладачі та активно вивчають студенти.

  Ця екскурсія значно розширила знання школярів про спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах міста.

Профорієнтаційний захід у ліцеї 

    07 листопада 2017 року кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інженерії харчового виробництва ХДАУ Валентина Геннадіївна Бурак провела лекцію «Харчова промисловість та технології в Україні. Виробництво харчових продуктів у своєму регіоні» для учнів 9 класу ліцею журналістики, економіки та правознавства Херсонської міської ради. Зустріч організована кафедрою публічного управління та адміністрування.

 

 

08 листопада доценти кафедри публічного управління та адміністрування В.В. Миронов і А.І. Ткачук провели зустріч з учнями 11 класу ліцею. Майбутні випускники жваво цікавилися спеціальностями економічно факультету, правилами вступу до університету, умовами навчання та дозвілля студентів.

Знайомство із заводом «Палада»

        В останній день канікул 01 листопада 2017 року учнів 8-9 класів запросили відвідати Херсонський державний завод «Палада», де відбулася   важлива подія. У присутності мешканців Херсонщини та за участі керівництва обласної державної адміністрації відбулася офіційна церемонія передачі композитного плавучого доку під назвою «ERENEOS» виробництва Херсонського державного заводу “Палада” замовнику – компанії «Multimarine Shipyards Ltd» (Республіка Кіпр).

         Потім була надзвичайно цікава пізнавальна екскурсія: учні ознайомилися з цією величною спорудою – результатом роботи конструкторів та інженерів, робітників та службовців заводу. Дата закладки доку відбулась 9 вересня 2016 року. Його вантажопідйомність 7100 тон. Плавучий док буде відбуксований замовником у порт Лімассол, де буде використовуватися для докування та ремонту суден з освоєння морського шельфу.

             Колектив заводу приймав поздоровлення від гостей та щиро радів тому, що наразі закладається наступний новий док і завод очікує на нове замовлення.   А ліцеїсти мали змогу особисто переконатися, що суднобудівна галузь України має значні перспективи, а завод «Палада» звучатиме не тільки по всій Україні, й у всьому світі.

Знайомство з роботою Херсонського міського центру зайнятості

   18 жовтня  2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" побували на  навчальній екскурсії у  Херсонському міському центрі зайнятості.

   Працівники Центру провели для старшокласників змістовні, цікаві,  насичені актуальною інформацією заняття. Учні розглянули класифікацію професій, ознайомилися з поняттями  «спеціальність» та «кваліфікація»,  отримали конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії, дізналися про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.   Цікавою та корисною була інформація про стан попиту на ринку праці Херсона та області.

       Учням  розповіли  про «підводні камені» неофіційного працевлаштування, про особливості працевлаштування неповнолітніх осіб. Учнів зацікавила також тема складання резюме та поведінки на співбесіді з роботодавцем.

    З урахуванням профільності нашого ліцею учнів познайомили зі спеціальностями «Юрист», «Журналіст», «Економіст», з вимогами, яким мають відповідати працівники цих професій.

    Користь від такої навчальної екскурсії беззаперечна: ліцеїсти тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати інформацію про  ринок праці. Впевнені, що це допоможе молоді обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток.

                                                                                                                     Знайомство з професіями юриста та правоохоронця

    У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради систематично здійснюється цілеспрямована профорієнтаційна робота. Ліцеїсти відвідують підприємства та установи, де знайомляться з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, зустрічаються з представниками робітничих професій, відвідують  Херсонський  міський  центр зайнятості, вищі навчальні заклади Херсона I-ІV рівнів акредитації.

     Згідно з планом профорієнтаційної роботи 05 жовтня 2017 року десятикласники  відвідали  Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ, з яким ліцей уклав угоду про співпрацю. Науково-педагогічний склад факультету ознайомив ліцеїстів з правилами вступу та умовами навчання у вищому навчальному закладі. Під час проведення зустрічі школярі мали можливість отримати відповіді на запитання щодо специфічних особливостей різних напрямів та форм навчання, які здійснюються навчальним закладом, про правила вступу. Дізналися  учні також про вимоги, що ставляться до спеціалістів, яких готує університет, про сфери працевлаштування випускників…

Надзвичайно цікавою та змістовною була екскурсія по навчальному закладу. Гості мали можливість оглянути матеріально-технічну базу Херсонського факультету, побачити умови проживання та навчання курсантів і студентів факультету, місця відпочинку та заняття спортом. А відвідування тиру дало унікальну можливість учням потримати в руках справжню бойову зброю та здійснити вистріли з пістолета по мішенях.

    Ліцеїсти виявили неабиякий інтерес до можливості  отримати цікаву, благородну і вкрай затребувану в країні спеціальність, стати всебічно розвиненою і гармонійною особою, справжнім юристом та правоохоронцем, який охороняє права і свободи людини, честь держави та вірно служить Українському народові.

    Колектив ліцею щиро дякує керівництву факультету за  чітко організовану зустріч, яка розширила знання учнів про світ професій, теплий прийом і приємне спілкування.

 

Меморандум про співпрацю навчальних закладів в дії

    У рамках співпраці Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради та Херсонського державного аграрного університету протягом тижня проходили заплановані заходи. Так, 3 жовтня 2017 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування організували зустріч учнів 10 класу ліцею з доцентом кафедри менеджменту організацій Світланою Юріївною Болілою, яка провела лекцію з теми «Споживач в економіці: його поведінка та особливості вибору». Школярі  також мали нагоду дізнатися  про  спеціальність «Менеджмент»: вимоги до фахівців,  умови їх підготовки, сфера працевлаштування та ін.

    4 жовтня доцентами кафедри публічного управління та адміністрування      В. В. Мироновим та А. І. Ткачук організована зустріч професора кафедри економіки та фінансів, доктора економічних наук, професора Романа Володимировича Морозова з десятикласниками, які в рамках Всеукраїнського експерименту опановують Фінансову грамотність.  Для учнів було проведено інтерактивне заняття, де вони ознайомилися з темою «Інвестиції та ринок капіталу». У ході гри  ліцеїсти віртуально здійснювали інвестиції з урахуванням фаз економічного циклу.

   6 жовтня відбулася зустріч декана економічного факультету ХДАУ, к.е.н., доцента Вікторії Григорівни Грановської з учнями 11 класу. У ході навчального заняття учні ознайомилися із темою «Постійні, змінні витрати: визначеність та структура». Майбутні випускники протягом однієї пари відчули себе у ролі підприємця, що прагне досягнути своєї мети – максимізації прибутку.

    Ліцеїсти щиро вдячні університету за можливість більше дізнатися про спеціальності економічного спрямування, за цікаві нестандартні заняття та з  нетерпінням чекають наступних зустрічей.

У гості до   ХДАУ

     15 вересня учнів 11 та 10 класів Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" було запрошено до участі в святковому церемоніалі посвячення першокурсників у студенти Херсонського державного аграрного університету.  Тісні зв’язки, що давно встановилися між ліцеєм та  університетом, безперечно, сприяють підвищенню якості профорієнтаційної роботи. А це у свою чергу позитивно вплине на свідомий вибір ліцеїстами майбутньої спеціальності та сфери працевлаштування.

Вивчаємо світ професій

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи учні 7 класу  ліцею журналістики, економіки та правознавства відвідали Херсонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат Херсонської міської ради.

Працівники комбінату ознайомили ліцеїстів з переліком найбільш затребуваних професій на сучасному ринку праці. Потім для хлопців було проведено заняття по ознайомленню з професією водія, де  учні мали змогу не тільки дізнатися про особливості роботи, кваліфікаційні вимоги, а й взяти в руки кермо автомобіля.

У цей же час дівчата знайомилися з професією кухара. Та не просто знайомилися, а взяли участь у майстер-класі, який провели майстрині комбінату. Це було не просто пізнавально та корисно, а весело та захоплююче: дівчата спекли піцу, якою потім ласували разом з хлопцями.

Колектив ліцею висловлює щиру вдячність працівникам комбінату за змістовні  заняття,  гостинний прийом та приємне спілкування.

 

Вивчаємо фінансову грамотність: експеримент продовжується

     У нашому ліцеї вже п'ятий  рік  триває експериментально-дослідна робота Всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес навчальних закладів».  Крім уроків у ліцеї проводяться навчальні екскурсії до банківських установ, страхових компаній, пенсійного фонду, ВНЗ міста Херсона і т. ін..

     15 березня   2017 року для учнів 10 класу економічного профілю було організовано навчальну екскурсію до   ПАТ "Райффайзен банк Аваль".

     Працівники банку провели заняття з фінансової грамотності, що охоплювали низку програмних питань. Особливу увагу було приділено безпечній фінансовій поведінці користувачів банківських послуг.

    Учні також ознайомилися з віковою історією цього банку, розширили свої знання з питань  побудови банківської системи України, дізналися, яких спеціальностей потребують  банківські установи та ще багато  іншої цікавої та корисної інформації.

 

          Знайомство з ринком праці Херсонщини

     10 березня 2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" побували на  навчальній екскурсії у  Херсонському міському центрі зайнятості.

  Працівники Центру провели цікаві,  насичені актуальною для старшокласників інформацією заняття. Учні розглянули класифікацію професій, ознайомилися з поняттями  «спеціальнсть» та «кваліфікація»,  отримали конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії, дізналися про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.

   Далі учнів ознайомили зі станом попиту на ринку праці Херсона та області. Цікавою та корисною була розповідь про потреби в кадрах суднобудівної та харчової галузей господарства. Учні переглянули фільм про професії молокопереробних підприємств, починаючи з приймачів сировини до технологів, від лаборантів до мастрів з виробництва сметани, сиру, сиркової маси та ін.

  З урахуванням профільності нашого ліцею учнів також познайомили зі спеціальностями «Юрист», «Журналіст», «Економіст», розглянули вимоги, яким мають відповідати працівники цих професій.

  Такі заняття, безперечно, надзвичайно необхідні молоді, яка прагне обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток. Ліцеїсти тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати корисну інформацію стосовно потреб на ринку праці. 

Знайомство зі спеціальностями економічного та правового спрямування

       У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Ліцеїсти відвідують підприємства та установи, де знайомляться з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, зустрічаються з представниками робітничих професій, відвідують  Херсонський  міський  центр зайнятості, вищі навчальні заклади Херсона I-ІV рівнів акредитації.

       У листопаді  2016 року десятикласники побували на Дні відкритих дверей у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Учні ознайомилися  з організацією навчання студентів у коледжі та його матеріально- технічною базою,  з переліком провідних вузів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, де можна продовжити навчання після коледжу чи вступити відразу після школи. 

      Знайомство зі спеціальностями, які пропонує коледж, проходило у надзвичайно цікавих нестандартних формах із залученням самих ліцеїстів. Варто відзначити, що робили це здебільшого студенти відповідних спеціальностей. Тут були вирішення ситуацій та презентації, вікторини та  конкурси.  У такій невимушеній атмосфері ліцеїсти залюбки брали участь та одержували за це солодкі подарунки.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів ознайомили зі спеціальностями економічного та юридичного спрямування:

  • Фінанси, банківська справа та страхування
  • Облік і оподаткування
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
  • Готельно-ресторанна справа

       Викладачі коледжу розповіли про особливості роботи представників зазначених спеціальностей, вимоги до особистих якостей.

       На закінчення зустрічі ліцеїсти побували у музеї споживчої кооперації та зробили фото на пам’ять у чудовій актовій залі коледжу.

       Такі екскурсії, безперечно, надзвичайно важливі для майбутніх випускників, і, сподіваємося, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.   

Знайомимося зі спеціальностями Херсонського державного університету

        22 листопада 2016 року одинадцятикласники  побували в Херсонському державному університеті на Дні відкритих дверей в оновленому форматі.

      Особливу зацікавленість викликала у ліцеїстів презентація спеціальностей вишу у холі головного корпусу. Корисною та цікавою була зустріч з ректором університету Василем Миколайовичем Стратоновим. І на закінчення зустрічі на потенційних абітурієнтів чекала насичена концертна програма.

Екскурсія до Міського центру зайнятості

       У рамках проведення профорієнтаційної роботи для одинадцятикласників було організовано проведення   навчальної екскурсії до   Херсонського міського центру зайнятості.

       Працівники Центру надали майбутнім випускникам актуальну інформацію про стан ринку праці в області та Україні, конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії. Поінформували також учнів про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.

       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів познайомили з особливостями  спеціальностей напряму "Економіка і підприємництво". Для майбутніх правознавців організували зустріч з працівниками Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учні ознайомилися з основним завданнями Центру, що полягають у  створенні рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання у Херсонській області безоплатної вторинної правової допомоги.

      Такі заняття дуже   важливі для майбутніх випускників, які тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати корисну інформацію.

Участь у Дні відкритих дверей у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

         9 грудня 2016 року  в рамках Всеукраїнського тижня права  одинадцятикласники  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики,

економіки та правознавства" Херсонської міської ради побували на  Дні  відкритих дверей у  Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

        Це був по-справжньому день відкритих дверей, коли ліцеїстів запросили до кожного структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції. Керівники підрозділів  ознайомили відвідувачів з напрямками діяльності відділів та управлінь і відповіли на численні запитання гостей. Особливо приємно вразило те, що  начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин Валентинович, знаючи про відвідування управління учнями, дозволив провести екскурсію і в його кабінеті.               

Після екскурсії по відділах у конференц-залі  на учнів чекала  зустріч з першим заступником начальника управління Олегом  Предместніковим та заступником начальника з питань державної реєстрації Григорієм Галковським. Вони розповіли присутнім про специфіку діяльності територіального управління юстиції, основні функції, завдання та структуру органів юстиції. Пізнавальною була інформація про позитивні зміни, що відбуваються у юридичному законодавстві.

Далі ліцеїсти взяли  участь у «Круглому столі» з теми: «Права людини. Механізми міжнародного захисту прав людини», під час якого  обговорювалися питання історичних передумов прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенції  
про захист прав людини і основоположних свобод,  їх зміст, способи захисту прав людини через національні та Європейський суд з прав людини. Основний акцент ставився саме на механізмі реального захисту порушених прав та пропонувалися практичні способи зменшення кількості скарг від українців до міжнародних судів.

Інтерактивний спосіб спілкування в режимі он-лайн дозолив переглянути відеосюжети з офіційного сайту Європейського суду з прав людини щодо підготовки та умов прийняття скарги до міжнародного суду.

Ліцеїсти  з великою зацікавленістю задавали питання працівникам юстиції та відзначили, що дізнались багато нового про роботу Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, органів та установ юстиції та значно розширили свої знання.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Управління за теплий прийом, щире спілкування та плідну  роботу з поглиблення правових знань молоді.

Навчальна екскурсія до  Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного Комітету України

01 лютого 2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства", які вивчають економіку на профільному рівні, здійснили навчальну екскурсію до Херсонського обласного територіального відділення АМКУ. Мета екскурсії – поглибити знання учнів з теми «Зміст ринкової конкуренції,  її роль в організації ринкової економіки» та показати роль Антимонопольного комітету України у розвитку та захисті добросовісної конкуренції, яка забезпечує ефективний розподіл та використання ресурсів, науково-технічний та економічний прогрес і, в кінцевому рахунку, добробут громадян.

Заняття  проведено за участю  голови Херсонського обласного територіального відділення Комітету Василенка Вячеслава Петровича, заступника голови Бережанської Наталії та  начальника Відділу досліджень і розслідувань Коваля Михайла.

 Програма проведення навчальної екскурсії  була дуже насиченою. Під час проведення заходу обговорені  питання захисту  економічної конкуренції у сферах здійснення державних закупівель,  діяльності суб’єктів господарювання на ринку послуг з організації відпочинку та розваг в межах Херсонської області, діяльності монополістів на ринках газо- та електро- постачання, порядок подання заяв до Відділення тощо.

Щиро дякуємо керівництву та працівникам Херсонського обласного територіального відділення Комітету за корисну та цікаву інформацію, теплий прийом, невимушену атмосферу спілкування, позитивні емоції!

    Обираємо майбутню професію

В рамках Тижня профорієнтації до Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня  школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" на зустріч з  одинадцятикласниками завітали представники Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.

 Майбутні випускники, які навчаються за економічним профілем, ознайомилися зі спеціальностями, які пропонує коледж. Це   Облік і оподаткування, Фінанси, банківська справа та страхування, Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, Маркетинг, Готельно-ресторанна справа та Право. 

Ліцеїсти отримали вичерпну інформацію про особливості роботи фахівців за цими спеціальностями,  сфери працевлаштування випускників коледжу, перспективи продовження навчання у ВНЗ ІУ рівня акредитації.

Студентка спеціальності   Облік і оподаткування Букур Олена та студент спеціальності  Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Суслов Олександр розповіли про організацію та особливості навчального процесу на кожному відділенні  коледжу, про місця проходження виробничої практики, позакласні заходи та  цікаве студентське життя.

Викладач економічних дисциплін коледжу Замкова Світлана Миколаївна ознайомила ліцеїстів з цьогорічними правилами прийому до ВНЗ, презентувала фільм про коледж та  його випускників, які успішно працюють у різних сферах економіки.

Пошук
Архів записів


ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz