Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 21.01.2019, 04:30

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

Всі професії важливі

     Минулого тижня Професійно-морський ліцей гостинно відкрив двері для учнів Херсонської загальноосвітньої школи №57 і Херсонського ліцею журналістики та правознавства, щоб допомогти старшокласникам визначитися з вибором життєвого шляху. Учні знайомились з навчальним закладом і побували на майстер-класі з професії «Кухар. Пекар». Вони почули розповіді про те, якими вміннями та навичками, притаманними справжнім кухарям і пекарям, є можливість оволодіти, навчаючись в ліцеї. Побачили, як відбувається процес виготовлення хлібобулочних виробів, зокрема здоби, і навіть спробували формувати булки різної форми. І, звісно, відчули гарний смак новоспечених булочок!

   Майстри виробничого навчання подбали і про те, щоб зацікавити школярів необхідністю отримання робітничої професії. Старшокласники ознайомились з правилами вступу до навчального закладу,побачили майстер-класи «Сервірування столу», «Вироби з дріжджового тіста», «Одягання рятувальних жилетів та костюмів», «В’язання морських вузлів», переглянули відеофільми «Шлюпочна тривога», «Рятування людини у закритому приміщенні» і «Перша медична допомога».

    По завершенні заходів майстри виробничого навчання відповіли на всі запитання учнів щодо навчання в Професійно-морському ліцеї.

Джерело: https://www.gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=6304:vsi-profesii-vazhlyvi&catid=13&Itemid=586

Там, де панує натхнення та створюється краса

     При   проведенні профорієнтаційної роботи у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" особлива увага звертається  на те, що конкурентоспроможність на ринку праці залежить від кваліфікації і компетенції працівників, рівня володіння ефективними і прогресивними технологіями виконання робіт, сучасними матеріалами та раціональним використанням інструменту, обладнання, приладів. На підтвердження цього для ліцеїстів організують  зустрічі з фахівцями, проводять екскурсії до  закладів професійно-технічної освіти.

     25 жовтня 2018 року  учні 7 та 10 класу  побували у Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайну. Після огляду  матеріально-технічної бази та переліку професій, за якими ведеться підготовка, ліцеїстам розповіли про професії  перукаря-модельєра та  флориста: ознайомили з історією, з характером роботи та вимогами, що ставляться до працівників, звернули увагу на потреби ринку праці та перспективи професійного зростання.

    А далі було найцікавіше, що викликало у ліцеїстів неабияку зацікавленість. Семикласників запросили на майстер-клас перукарі, після чого всі бажаючі пішли додому з красивими та елегантними зачісками.

     Десятикласники взяли участь у створенні букетів із цукерок та святкових браслетів із квітів. Цьому їх навчала майстер виробничого навчання та допомагали учні  професійного училища.

Екскурсії пройшли в атмосфері щирого приємного спілкування, доброзичливого ставлення та бажання поділитися вмінням створювати красу і дарувати радість людям. То ж зичимо колективу Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну подальших творчих здобутків, розвитку і процвітання!

Знайомство з робітничими професіями

     Професійно-технічна освіта, професіоналізм – ці питання сьогодні актуальні при  проведенні   соціальної політики у всіх провідних країнах світу, адже висококваліфіковані фахівці зумовлюють розвиток економіки і розквіт держави.

     Для майбутніх випускників шкіл  важливо розуміти, що  свідомий вибір у здобутті професійно-технічної освіти – це вдалий крок до здійснення їхніх мрій про те, щоб стати фахівцем високого класу, займатися улюбленою справою і, звичайно, одержувати достойну заробітну плату.

    24 жовтня 2018 року відповідно до плану  проведення профорієнтаційної роботи у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради для ліцеїстів  було організовано проведення   навчальних  екскурсій до  закладів професійно-технічної освіти.

     Учні 8 класу відвідали Вище професійне училище 2, де  отримали вичерпну  інформацію про професії  столяра, муляра, художника розпису по дереву. Дізналися ліцеїсти про вимоги до  таких працівників, побували у навчальних кабінетах, майстернях. Майстер виробничого навчання  Сайдатов В. О. провів для них майстер-клас по роботі з гіпсокартоном.  Екскурсія викликала в учнів велику зацікавленість ще й завдяки тому, що кожен бажаючий зміг самостійно попрацювати з інструментами під керівництвом майстра. І діти ще довго обмінювалися враженнями.

    Ознайомилися учні 8 класу і з Херсонським професійним ліцеєм зв'язку та поліграфії, де дізналися про професії оператора поштового зв'язку, електромеханіка, оператора комп'ютерного набору. Проглянули цікавий змістовний фільм про навчальний заклад, про значення та особливості низки професій. Екскурсія  розпочалася з огляду  кабінетів та виробничих майстерень закладу, а продовжилася у навчальному відділенні поштового зв’язку, де учнів чекав майстер-клас від майстра виробничого навчання та учениць, майбутніх операторів поштового зв’язку. Восьмикласники дізналися історію розвитку поштового зв’язку, познайомилися з послугами, що надає Укрпошта.

    Висловлюємо  вдячність колективам цих чудових професійно-технічних закладів освіти. Впевнені, що такі екскурсії сприятимуть підготовці підростаючого покоління до свідомого вибору професії.

Старшокласники вивчають ринок освітніх послуг

 20 жовтня 2018 року десятикласники ліцею журналістики, економіки та правознавства побували у Міжнародному університеті бізнесу і права. Їх було запрошено на  День відкритих дверей. Перед ліцеїстами виступив ректор Ненько Сергій Сергійович.

Працівники університету  ознайомили учнів зі структурою навчального закладу, що включає  Інститут міжнародної економіки та інформаційних технологій,  Інститут права та  Коледж, зі спеціальностями, матеріально-технічною базою та умовами вступу.

Знайомство з головною поштою країни

   Профорієнтаційна робота  у ліцеї здійснюється у різних напрямах та з використанням різноманітних форм.  Інформаційно-просвітницький напрям покликаний створити  в  учнів  максимально  чіткий  і  конкретний  образ  основних  типів  професій.  Це  допоможе  в  майбутньому зробити усвідомлений і осмислений вибір.

   Навчальна екскурсія до Херсонської дирекції публічного акціонерного товариства  «Укрпошта» на перший погляд учнів не обіцяла чогось особливого. Але вже з перших повідомлень нашого екскурсовода, начальника відділу навчання, розвитку персоналу Валерії Валеріївни Чередниченко виявилося, що сучасна Укрпошта загалом сьогодні пропонує споживачам близько 50 видів послуг для  корпоративних та приватних клієнтів. У системі працює понад 73 тисяч працівників найрізноманітніших професій. «Укрпошта»  знаходиться у списку стратегічних підприємств країни.

   Начальник відділення  поштового зв’язку Лариса Василівна Артемчук провела  екскурсію головною залою, де учні відкрили для себе багато цікавого та пізнавального.

   Дізналися учні і про те, де можна отримати спеціальності, яких потребує   «Укрпошта» -  один з найбільших роботодавців країни.

   Такі  екскурсії сприяють реалізації  інформаційно-просвітницького напряму, що забезпечує учням отримання інформації про реальний зміст професій, про час професійного становлення (різний для кожної професії). Це, безперечно, дозволить учням ухвалити усвідомлене рішення, що сприятиме розвитку їхньої особистості.

Навчальна екскурсія до ХДАУ

    Відповідно до плану профорієнтаційної роботи учні 10 класу здійснили навчальну екскурсію до Херсонського державного аграрного університету. Ознайомилися  зі структурою університету, з правилами вступу до ВНЗ. Відвідали університетський музей, де дізналися багато цікавих і захоплюючих фактів із історії створення одного з найстаріших навчальних закладів Півдня України.

       А далі були екскурсії до анатомічного музею, на кафедри  технологій переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, водних біоресурсів та аквакультури.

     Такі екскурсії дають можливість майбутнім випускникам краще пізнати світ професій, сферу працевлаштування спеціалістів для того, щоб виважено підійти до вирішення одного з найважливіших життєвих питань – обрання майбутнього фаху.

Розширюємо знання про світ професій

       Профорієнтаційна робота у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства"  реалізується через навчально-виховний процес, позаурочну та позашкільну роботу з учнями. Ця робота здійснюється систематично відповідно до плану.

       Особлива увага приділяється старшокласникам, які вже чітко розуміють, що правильний вибір професії — це моральне задоволення і висока самооцінка,  висока продуктивність праці і висока якість продукції.

             Учні 10-11 класів здійснили навчальну екскурсію до Херсонського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру  МВС України.

        Працівники ознайомили ліцеїстів зі структурою центру, з функціональними обов’язками певних категорій працівників, з вимогами, що пред’являються до кандидатів.  Розповіли про навчальні заклади, де готують фахівців  з криміналістичної справи.

       Ліцеїсти уважно слухали цікаві та змістовні виступи спеціалістів з різних видів експертиз: трасологічної та дактилоскопії, комп’ютерно-технічної та відеоекспертизи, економічної та товарознавчої. Особливе захоплення у слухачів викликали власні дактилоскопічні досліди, можливість власноруч зібрати відбитки пальців з різних предметів..

          Надзвичайно цінними і корисними для учнів були поради та попередження фахівців стосовно розміщення будь-якої інформації в мережі Internet, спілкування по телефону, визначення справжності грошових знаків…

        Щиро дякуємо керівництву та працівникам Херсонського НДЕКЦ, які не тільки привітно зустріли учнів, а й змусили їх задуматися над власними діями,  на високому рівні  провели такі важливі заняття, розширили знання учнів про розмаїтий світ професій.

 

Знайомство з професією

     Ліцеїсти 10-11 класів  вже всерйоз замислюються над правильним вибором майбутньої професії. Дехто з  них вже декілька років поспіль  навчаються журналістській справі на уроках, факультативних заняттях у гуртках, відпрацьовують навички на телебаченні…

     Більш детально скласти портрет професії журналіста допомогла зустріч старшокласників з Сергієм Анатолійовичем Осолодкіним.

     Заслужений журналіст України, головний редактор газети «Акценти», художній директор «Радіо «АКС», доцент (за сумісництвом) кафедри журналістики Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили – надзвичайно приємна у спілкуванні особистість.  Сергій Анатолійович зазначив, що професія журналіста сьогодні приваблює багатьох молодих людей численними перевагами, широкими можливостями. Але крім привабливих сторін ця професія  накладає високий рівень відповідальності, вимагає від справжнього фахівця повної віддачі сил, таланту…

     Дві години спілкування промайнули непомітно, залишивши у слухачів яскраві враження та глибокі роздуми над проблемою правильного вибору майбутньої професії.

     Сергій Анатолійович висловив готовність допомагати учням у їх прагненні опановувати основи журналістики. А ліцеїсти чекають на наступні зустрічі.

 

 

Ліцеїсти вивчають ринок освітніх послуг

     Старшокласники Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства"  продовжують вивчати ринок праці в Україні, області та місті, а також знайомляться з ринком освітніх послуг. Весна — пора  Днів відкритих дверей, тож користуючись нагодою ліцеїсти активно відвідують заходи, що їх організують вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації.

     Привітно відкрив двері для майбутніх абітурієнтів Херсонський державний аграрний університет. Представники кожного факультету довели, що навчатися у цьому  університеті цікаво, пізнавально та престижно! Особливу зацікавленість у школярів викликала нова спеціальність «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», яка відкрита на факультеті водного господарства, будівництва та землеустрою. Школярі ознайомились з новими лабораторіями, відвідали спеціальні кафедри ХДАУ, зустрілися з викладачами і студентами, оглянули спортивний комплекс, взяли  участь у майстер-класах факультету підготовки офіцерів запасу та одержали велике задоволення від концерту в актовій залі університету.

     Одинадцятикласники ліцею знайомилися з діяльністю Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету. Викладачі технікуму розповіли про багаторічну історію навчального закладу, спеціальності, за якими йде підготовка фахівців та  про їх роль у розвитку різноманітних  галузей економіки, провели  оглядову екскурсію кабінетами технікуму.  Ліцеїсти цікавилися сферами працевлаштування випускників та  можливістю продовження навчання в університеті. А оскільки зустріч відбувалася напередодні Дня довкілля та  Міжнародного дня Землі, то були порушенні і питання відповідальності кожного з нас за збереження екології рідного краю та Планети в цілому.

      Десятикласників запросили до Міжнародного університету бізнесу і права. Перед ними виступив ректор університету Ненько Сергій Сергійович, який  відзначив, які можливості отримує кожен студент МУБіП для навчання, саморозвитку і досягнення поставленої мети. Із захопленням учні спілкувалися з викладачем менеджменту із США    Томасом Лауглін на тему  лідерства та його основних стратегій. А ще учні вкотре переконалися у необхідності  серйозного підходу до вивчення іноземних мов.

    Завітав у гості до ліцеїстів і Колібабчук Михайло Олексійович, український громадський діяч, президент Українсько-словацького центру партнерства, президент ГО «Чорноморська бізнес-ліга», голова правління Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД. Мова йшла про економічне співробітництво між Україною та Республікою Словаччина, про  відкриття нових можливостей не тільки у партнерстві двох країн, а й у перспективах навчання та розвитку для молоді.

    Впевнені, що такі екскурсії, такі зустрічі  надзвичайно необхідні молоді, яка прагне обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток. 

Знайомство зі  спеціальностями еколого-економічного спрямування

      У нашому ліцеї відбулася зустріч одинадцятикласників із завідувачем кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка Херсонського державного аграрного університету, доктором сільськогосподарських наук Пічурою В. І.

        Віталій Іванович провів екологічну виховну годину, на якій представив основні екологічні проблеми Херсонської області. Ліцеїсти виявили високу зацікавленість у представленому матеріалі, активно задавали питання і брали  участь в обговоренні існуючих екологічних проблем Херсонщини.

       Також Віталій Іванович розповів про  спеціальності еколого-економічного спрямування, розкрив можливості та перспективи отримання якісної освіти на базі Херсонського державного аграрного університету.

Хочу бути правоохоронцем!

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи старшокласники  Херсонського ліцею журналістики, економіки та правознавства  22 березня 2018 року здійснили екскурсію до Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

      Ліцеїстам продемонстрували  відеоролик про  діяльність Херсонського факультету ОДУВС та провели екскурсію, під час якої учні  особисто мали змогу побачити лекційні зали, бібліотеку, стрілецький тир, де пройшли міні-курс з вогневої підготовки,  їдальню, спальні приміщення, криміналістичний полігон.

      Після  перегляду відеоролика та екскурсії методисти факультету надали розгорнуту інформацію про умови вступу, особливості форм навчання, перелік спеціальностей, за якими ведеться підготовка майбутніх правоохоронців.

      На різноманітні запитання ліцеїстів  відповідали науково-педагогічні працівники Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ. А питань було дуже багато: Як проходить вступний іспит з фізичної підготовки? Які спеціальності можна отримати по закінченню факультету? Які сфери працевлаштування випускників? Чи можна дівчатам-курсантам використовувати косметику? А чи справді у добовому наряді курсанти не сплять цілу добу? Невже у їдальні курсанти самі накривають столи, прибирають, миють посуд?

     І це була не просто звичайна цікавість: деякі учні вже усвідомлюють вибір майбутньої професії і спрямовують себе на  самопізнання та  саморозвиток. А керівництво факультету,  тісно співпрацюючи з ліцеєм відповідно до укладеної угоди, організувало  цікаву та змістовну  зустріч, яка розширила знання учнів про світ професій правоохоронної сфери.

Старшокласники вчаться  правильно обирати майбутню професію

     Колектив Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІ ступеня  -  ліцей журналістики, економіки та правознавства» добре розуміє, що фундаментом майбутнього успіху молоді  є правильне їх професійне інформування. Тому питанням профорієнтаційної роботи завжди приділяється належна увага.     Наприкінці березня учні 9 та 10 класів побували у Херсонському міському центрі зайнятості. Спеціалісти з профорієнтації  організували для ліцеїстів справжню подорож у світ професій.

      Учасників заходу ознайомили з роботою центру зайнятості, його структурою, послугами, які надають спеціалісти центру шукачам роботи. Потім  учні отримали змістовну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці міста.

      Значна увага  була приділена оцінці учнями власних  можливостей для правильного  вибору професії,  адже сучасний ринок праці, де впроваджуються інноваційні технології, оновлюються процеси виробництва, потребує справжніх професіоналів. Зробивши перший крок до самопізнання та обрання сфери майбутньої професійної діяльності,  людина проявляє та розкриває свої особисті якості, здібності, таланти. Будь-який фах потребує, щоб особистість мала  професійно важливі риси. А для того, щоб правильно обрати професію, необхідно передусім пізнати себе.

      Школярі  виявили бажання  пройти профдіагностичне тестування, що визначає професійні здібності кожного. Після тестування  ознайомилися з описами професій, вимогами до них та навчальними закладами, де можна здобути таку професію.

     Ліцеїсти зацікавлено сприймали інформацію, задавали багато питань, які вже сьогодні їх хвилюють, отримали багато позитивних емоцій від  спілкування зі справжніми фахівцями своєї справи, якими є профконсультанти центру зайнятості. А ще отримали певну мотивацію жити і працювати на Херсонщині, адже недарма народна мудрість стверджує: «Де народився, там і згодився».

Належна організація профорієнтаційної роботи – запорука успішного вибору учнями професії

    Профорієнтаційна  робота завжди в центрі уваги педагогічного колективу  Херсонського  навчально-виховного  комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня – ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради. Відповідно до плану роботи ліцеїстам організують екскурсії  до підприємств та установ для знайомства з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, запрошують на зустрічі представників робітничих професій, працівників Херсонського міського  центру зайнятості, викладачів вищих навчальних закладів Херсона I-ІV рівнів акредитації.

     Десятикласники побували на Дні відкритих дверей у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Це один з найстаріших навчальних закладів Херсонщини, який цього року відзначає своє 90-річчя.

     Ліцеїсти ознайомилися  з організацією навчання та відпочинку студентів у коледжі, з матеріально-технічною базою,  з переліком провідних вузів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, де можна продовжити навчання після коледжу чи вступити відразу після школи. 

      Для знайомства зі спеціальностями, які пропонує навчальний заклад, викладачі та студенти-старшокурсники  підготували надзвичайно цікаву, насичену програму, яка дала можливість за півтори години дізнатися про особливості кожної спеціальності. Цікаві квести, де пропонувалися найрізноманітніші завдання, не залишили байдужими жодного учня. Кожен мав можливість показати свою ерудицію,  знання з економіки та правознавства, з математики, мови, історії  та інших предметів. За правильно виконані завдання учасники отримували солодощі та нагороджувалися грамотами. А головне – ліцеїсти дізналися  про сфери працевлаштування випускників коледжу, перспективи кар’єрного росту,  особливості роботи представників різних спеціальностей, вимоги до особистих якостей…

     З урахуванням профілю нашого ліцею учні ознайомилися зі спеціальностями економічного та правознавчого спрямування:

Фінанси, банківська справа та страхування; Облік і оподаткування; Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Маркетинг; Право;  Готельно-ресторанна справа.

      А ще  ліцеїсти побували у музеї споживчої кооперації, де ознайомилися з історією розвитку обчислювальної техніки, з предметами побуту минулого століття.

     Такі екскурсії  надзвичайно важливі для майбутніх випускників і, безперечно, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.  

         

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2019
Конструктор сайтів - uCoz