Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 21.09.2018, 16:51

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Профорієнтаційна робота

Знайомство з професією

     Ліцеїсти 10-11 класів  вже всерйоз замислюються над правильним вибором майбутньої професії. Дехто з  них вже декілька років поспіль  навчаються журналістській справі на уроках, факультативних заняттях у гуртках, відпрацьовують навички на телебаченні…

     Більш детально скласти портрет професії журналіста допомогла зустріч старшокласників з Сергієм Анатолійовичем Осолодкіним.

     Заслужений журналіст України, головний редактор газети «Акценти», художній директор «Радіо «АКС», доцент (за сумісництвом) кафедри журналістики Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили – надзвичайно приємна у спілкуванні особистість.  Сергій Анатолійович зазначив, що професія журналіста сьогодні приваблює багатьох молодих людей численними перевагами, широкими можливостями. Але крім привабливих сторін ця професія  накладає високий рівень відповідальності, вимагає від справжнього фахівця повної віддачі сил, таланту…

     Дві години спілкування промайнули непомітно, залишивши у слухачів яскраві враження та глибокі роздуми над проблемою правильного вибору майбутньої професії.

     Сергій Анатолійович висловив готовність допомагати учням у їх прагненні опановувати основи журналістики. А ліцеїсти чекають на наступні зустрічі.

 

 

Ліцеїсти вивчають ринок освітніх послуг

     Старшокласники Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства"  продовжують вивчати ринок праці в Україні, області та місті, а також знайомляться з ринком освітніх послуг. Весна — пора  Днів відкритих дверей, тож користуючись нагодою ліцеїсти активно відвідують заходи, що їх організують вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації.

     19 квітня 2018 року привітно відкрив двері для майбутніх абітурієнтів Херсонський державний аграрний університет. Представники кожного факультету довели, що навчатися у цьому  університеті цікаво, пізнавально та престижно! Особливу зацікавленість у школярів викликала нова спеціальність «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», яка відкрита на факультеті водного господарства, будівництва та землеустрою. Школярі ознайомились з новими лабораторіями, відвідали спеціальні кафедри ХДАУ, зустрілися з викладачами і студентами, оглянули спортивний комплекс, взяли  участь у майстер-класах факультету підготовки офіцерів запасу та одержали велике задоволення від концерту в актовій залі університету.

     20 квітня одинадцятикласники ліцею знайомилися з діяльністю Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету. Викладачі технікуму розповіли про багаторічну історію навчального закладу, спеціальності, за якими йде підготовка фахівців та  про їх роль у розвитку різноманітних  галузей економіки, провели  оглядову екскурсію кабінетами технікуму.  Ліцеїсти цікавилися сферами працевлаштування випускників та  можливістю продовження навчання в університеті. А оскільки зустріч відбувалася напередодні Дня довкілля та  Міжнародного дня Землі, то були порушенні і питання відповідальності кожного з нас за збереження екології рідного краю та Планети в цілому.

      21 квітня десятикласників запросили до Міжнародного університету бізнесу і права. Перед ними виступив ректор університету Ненько Сергій Сергійович, який  відзначив, які можливості отримує кожен студент МУБіП для навчання, саморозвитку і досягнення поставленої мети. Із захопленням учні спілкувалися з викладачем менеджменту із США    Томасом Лауглін на тему  лідерства та його основних стратегій. А ще учні вкотре переконалися у необхідності  серйозного підходу до вивчення іноземних мов.

    Завітав у гості до ліцеїстів і Колібабчук Михайло Олексійович, український громадський діяч, президент Українсько-словацького центру партнерства, президент ГО «Чорноморська бізнес-ліга», голова правління Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД. Мова йшла про економічне співробітництво між Україною та Республікою Словаччина, про  відкриття нових можливостей не тільки у партнерстві двох країн, а й у перспективах навчання та розвитку для молоді.

    Впевнені, що такі екскурсії, такі зустрічі  надзвичайно необхідні молоді, яка прагне обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток. 

Знайомство зі  спеціальностями еколого-економічного спрямування

      18 квітня 2018 року у нашому ліцеї відбулася зустріч одинадцятикласників із завідувачем кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка Херсонського державного аграрного університету, доктором сільськогосподарських наук Пічурою В. І.

        Віталій Іванович провів екологічну виховну годину, на якій представив основні екологічні проблеми Херсонської області. Ліцеїсти виявили високу зацікавленість у представленому матеріалі, активно задавали питання і брали  участь в обговоренні існуючих екологічних проблем Херсонщини.

       Також Віталій Іванович розповів про  спеціальності еколого-економічного спрямування, розкрив можливості та перспективи отримання якісної освіти на базі Херсонського державного аграрного університету.

Хочу бути правоохоронцем!

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи старшокласники  Херсонського ліцею журналістики, економіки та правознавства  22 березня 2018 року здійснили екскурсію до Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

      Ліцеїстам продемонстрували  відеоролик про  діяльність Херсонського факультету ОДУВС та провели екскурсію, під час якої учні  особисто мали змогу побачити лекційні зали, бібліотеку, стрілецький тир, де пройшли міні-курс з вогневої підготовки,  їдальню, спальні приміщення, криміналістичний полігон.

      Після  перегляду відеоролика та екскурсії методисти факультету надали розгорнуту інформацію про умови вступу, особливості форм навчання, перелік спеціальностей, за якими ведеться підготовка майбутніх правоохоронців.

      На різноманітні запитання ліцеїстів  відповідали науково-педагогічні працівники Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ. А питань було дуже багато: Як проходить вступний іспит з фізичної підготовки? Які спеціальності можна отримати по закінченню факультету? Які сфери працевлаштування випускників? Чи можна дівчатам-курсантам використовувати косметику? А чи справді у добовому наряді курсанти не сплять цілу добу? Невже у їдальні курсанти самі накривають столи, прибирають, миють посуд?

     І це була не просто звичайна цікавість: деякі учні вже усвідомлюють вибір майбутньої професії і спрямовують себе на  самопізнання та  саморозвиток. А керівництво факультету,  тісно співпрацюючи з ліцеєм відповідно до укладеної угоди, організувало  цікаву та змістовну  зустріч, яка розширила знання учнів про світ професій правоохоронної сфери.

Старшокласники вчаться  правильно обирати майбутню професію

     Колектив Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІ ступеня  -  ліцей журналістики, економіки та правознавства» добре розуміє, що фундаментом майбутнього успіху молоді  є правильне їх професійне інформування. Тому питанням профорієнтаційної роботи завжди приділяється належна увага.     Наприкінці березня учні 9 та 10 класів побували у Херсонському міському центрі зайнятості. Спеціалісти з профорієнтації  організували для ліцеїстів справжню подорож у світ професій.

      Учасників заходу ознайомили з роботою центру зайнятості, його структурою, послугами, які надають спеціалісти центру шукачам роботи. Потім  учні отримали змістовну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці міста.

      Значна увага  була приділена оцінці учнями власних  можливостей для правильного  вибору професії,  адже сучасний ринок праці, де впроваджуються інноваційні технології, оновлюються процеси виробництва, потребує справжніх професіоналів. Зробивши перший крок до самопізнання та обрання сфери майбутньої професійної діяльності,  людина проявляє та розкриває свої особисті якості, здібності, таланти. Будь-який фах потребує, щоб особистість мала  професійно важливі риси. А для того, щоб правильно обрати професію, необхідно передусім пізнати себе.

      Школярі  виявили бажання  пройти профдіагностичне тестування, що визначає професійні здібності кожного. Після тестування  ознайомилися з описами професій, вимогами до них та навчальними закладами, де можна здобути таку професію.

     Ліцеїсти зацікавлено сприймали інформацію, задавали багато питань, які вже сьогодні їх хвилюють, отримали багато позитивних емоцій від  спілкування зі справжніми фахівцями своєї справи, якими є профконсультанти центру зайнятості. А ще отримали певну мотивацію жити і працювати на Херсонщині, адже недарма народна мудрість стверджує: «Де народився, там і згодився».

Належна організація профорієнтаційної роботи – запорука успішного вибору учнями професії

    Профорієнтаційна  робота завжди в центрі уваги педагогічного колективу  Херсонського  навчально-виховного  комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня – ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради. Відповідно до плану роботи ліцеїстам організують екскурсії  до підприємств та установ для знайомства з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, запрошують на зустрічі представників робітничих професій, працівників Херсонського міського  центру зайнятості, викладачів вищих навчальних закладів Херсона I-ІV рівнів акредитації.

     01 лютого 2018 р.десятикласники побували на Дні відкритих дверей у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Це один з найстаріших навчальних закладів Херсонщини, який цього року відзначає своє 90-річчя.

     Ліцеїсти ознайомилися  з організацією навчання та відпочинку студентів у коледжі, з матеріально-технічною базою,  з переліком провідних вузів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, де можна продовжити навчання після коледжу чи вступити відразу після школи. 

      Для знайомства зі спеціальностями, які пропонує навчальний заклад, викладачі та студенти-старшокурсники  підготували надзвичайно цікаву, насичену програму, яка дала можливість за півтори години дізнатися про особливості кожної спеціальності. Цікаві квести, де пропонувалися найрізноманітніші завдання, не залишили байдужими жодного учня. Кожен мав можливість показати свою ерудицію,  знання з економіки та правознавства, з математики, мови, історії  та інших предметів. За правильно виконані завдання учасники отримували солодощі та нагороджувалися грамотами. А головне – ліцеїсти дізналися  про сфери працевлаштування випускників коледжу, перспективи кар’єрного росту,  особливості роботи представників різних спеціальностей, вимоги до особистих якостей…

     З урахуванням профілю нашого ліцею учні ознайомилися зі спеціальностями економічного та правознавчого спрямування:

Фінанси, банківська справа та страхування; Облік і оподаткування; Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Маркетинг; Право;  Готельно-ресторанна справа.

      А ще  ліцеїсти побували у музеї споживчої кооперації, де ознайомилися з історією розвитку обчислювальної техніки, з предметами побуту минулого століття.

     Такі екскурсії  надзвичайно важливі для майбутніх випускників і, безперечно, стануть у пригоді при виборі майбутньої спеціальності.  

Профорієнтаційна робота у ліцеї

    Відповідно до плану профорієнтаційної роботи та у рамках Декади природничих дисциплін десятикласники ліцею економіки, правознавства та журналістики здійснили екскурсію до Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету. Викладачі технікуму розповіли про багаторічну історію навчального закладу, спеціальності, за якими йде підготовка фахівців та  про їх роль у розвитку різноманітних  галузей економіки.  Ліцеїсти цікавилися сферами працевлаштування випускників та  можливістю продовження навчання в університеті.

   А ще була пізнавальна  оглядова екскурсія кабінетами технікуму. Особливо зацікавила гостей  сучасна метеостанція, яку нещодавно отримав технікум, опанували викладачі та активно вивчають студенти.

  Ця екскурсія значно розширила знання школярів про спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах міста.

Профорієнтаційний захід у ліцеї 

    07 листопада 2017 року кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інженерії харчового виробництва ХДАУ Валентина Геннадіївна Бурак провела лекцію «Харчова промисловість та технології в Україні. Виробництво харчових продуктів у своєму регіоні» для учнів 9 класу ліцею журналістики, економіки та правознавства Херсонської міської ради. Зустріч організована кафедрою публічного управління та адміністрування.

08 листопада доценти кафедри публічного управління та адміністрування В.В. Миронов і А.І. Ткачук провели зустріч з учнями 11 класу ліцею. Майбутні випускники жваво цікавилися спеціальностями економічно факультету, правилами вступу до університету, умовами навчання та дозвілля студентів.

Знайомство із заводом «Палада»

        В останній день канікул 01 листопада 2017 року учнів 8-9 класів запросили відвідати Херсонський державний завод «Палада», де відбулася   важлива подія. У присутності мешканців Херсонщини та за участі керівництва обласної державної адміністрації відбулася офіційна церемонія передачі композитного плавучого доку під назвою «ERENEOS» виробництва Херсонського державного заводу “Палада” замовнику – компанії «Multimarine Shipyards Ltd» (Республіка Кіпр).

         Потім була надзвичайно цікава пізнавальна екскурсія: учні ознайомилися з цією величною спорудою – результатом роботи конструкторів та інженерів, робітників та службовців заводу. Дата закладки доку відбулась 9 вересня 2016 року. Його вантажопідйомність 7100 тон. Плавучий док буде відбуксований замовником у порт Лімассол, де буде використовуватися для докування та ремонту суден з освоєння морського шельфу.

             Колектив заводу приймав поздоровлення від гостей та щиро радів тому, що наразі закладається наступний новий док і завод очікує на нове замовлення.   А ліцеїсти мали змогу особисто переконатися, що суднобудівна галузь України має значні перспективи, а завод «Палада» звучатиме не тільки по всій Україні, й у всьому світі.

Знайомство з роботою Херсонського міського центру зайнятості

   18 жовтня  2017 року учні 10 класу Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" побували на  навчальній екскурсії у  Херсонському міському центрі зайнятості.

   Працівники Центру провели для старшокласників змістовні, цікаві,  насичені актуальною інформацією заняття. Учні розглянули класифікацію професій, ознайомилися з поняттями  «спеціальність» та «кваліфікація»,  отримали конкретні рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії, дізналися про помилки, яких припускаються люди, обираючи той чи інший фах.   Цікавою та корисною була інформація про стан попиту на ринку праці Херсона та області.

       Учням  розповіли  про «підводні камені» неофіційного працевлаштування, про особливості працевлаштування неповнолітніх осіб. Учнів зацікавила також тема складання резюме та поведінки на співбесіді з роботодавцем.       З урахуванням профільності нашого ліцею учнів познайомили зі спеціальностями «Юрист», «Журналіст», «Економіст», з вимогами, яким мають відповідати працівники цих професій.

    Користь від такої навчальної екскурсії беззаперечна: ліцеїсти тепер знають, куди можна звернутися за консультацією щодо майбутньої професії, де отримати інформацію про  ринок праці. Впевнені, що це допоможе молоді обрати професію і за покликанням душі, і таку, що приносила б стабільний  достойний заробіток.

                                                                                                                     Знайомство з професіями юриста та правоохоронця

    У Херсонському  навчально-виховному  комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради систематично здійснюється цілеспрямована профорієнтаційна робота. Ліцеїсти відвідують підприємства та установи, де знайомляться з особливостями роботи фахівців різних спеціальностей, зустрічаються з представниками робітничих професій, відвідують  Херсонський  міський  центр зайнятості, вищі навчальні заклади Херсона I-ІV рівнів акредитації.

     Згідно з планом профорієнтаційної роботи 05 жовтня 2017 року десятикласники  відвідали  Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ, з яким ліцей уклав угоду про співпрацю. Науково-педагогічний склад факультету ознайомив ліцеїстів з правилами вступу та умовами навчання у вищому навчальному закладі. Під час проведення зустрічі школярі мали можливість отримати відповіді на запитання щодо специфічних особливостей різних напрямів та форм навчання, які здійснюються навчальним закладом, про правила вступу. Дізналися  учні також про вимоги, що ставляться до спеціалістів, яких готує університет, про сфери працевлаштування випускників…

Надзвичайно цікавою та змістовною була екскурсія по навчальному закладу. Гості мали можливість оглянути матеріально-технічну базу Херсонського факультету, побачити умови проживання та навчання курсантів і студентів факультету, місця відпочинку та заняття спортом. А відвідування тиру дало унікальну можливість учням потримати в руках справжню бойову зброю та здійснити вистріли з пістолета по мішенях.

    Ліцеїсти виявили неабиякий інтерес до можливості  отримати цікаву, благородну і вкрай затребувану в країні спеціальність, стати всебічно розвиненою і гармонійною особою, справжнім юристом та правоохоронцем, який охороняє права і свободи людини, честь держави та вірно служить Українському народові.

    Колектив ліцею щиро дякує керівництву факультету за  чітко організовану зустріч, яка розширила знання учнів про світ професій, теплий прийом і приємне спілкування.

Меморандум про співпрацю навчальних закладів в дії

    У рамках співпраці Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради та Херсонського державного аграрного університету протягом тижня проходили заплановані заходи. Так, 3 жовтня 2017 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування організували зустріч учнів 10 класу ліцею з доцентом кафедри менеджменту організацій Світланою Юріївною Болілою, яка провела лекцію з теми «Споживач в економіці: його поведінка та особливості вибору». Школярі  також мали нагоду дізнатися  про  спеціальність «Менеджмент»: вимоги до фахівців,  умови їх підготовки, сфера працевлаштування та ін.

    4 жовтня доцентами кафедри публічного управління та адміністрування      В. В. Мироновим та А. І. Ткачук організована зустріч професора кафедри економіки та фінансів, доктора економічних наук, професора Романа Володимировича Морозова з десятикласниками, які в рамках Всеукраїнського експерименту опановують Фінансову грамотність.  Для учнів було проведено інтерактивне заняття, де вони ознайомилися з темою «Інвестиції та ринок капіталу». У ході гри  ліцеїсти віртуально здійснювали інвестиції з урахуванням фаз економічного циклу.

   6 жовтня відбулася зустріч декана економічного факультету ХДАУ, к.е.н., доцента Вікторії Григорівни Грановської з учнями 11 класу. У ході навчального заняття учні ознайомилися із темою «Постійні, змінні витрати: визначеність та структура». Майбутні випускники протягом однієї пари відчули себе у ролі підприємця, що прагне досягнути своєї мети – максимізації прибутку.

    Ліцеїсти щиро вдячні університету за можливість більше дізнатися про спеціальності економічного спрямування, за цікаві нестандартні заняття та з  нетерпінням чекають наступних зустрічей.

У гості до   ХДАУ

     15 вересня учнів 11 та 10 класів Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" було запрошено до участі в святковому церемоніалі посвячення першокурсників у студенти Херсонського державного аграрного університету.  Тісні зв’язки, що давно встановилися між ліцеєм та  університетом, безперечно, сприяють підвищенню якості профорієнтаційної роботи. А це у свою чергу позитивно вплине на свідомий вибір ліцеїстами майбутньої спеціальності та сфери працевлаштування.

Вивчаємо світ професій

        Відповідно до плану профорієнтаційної роботи учні 7 класу  ліцею журналістики, економіки та правознавства відвідали Херсонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат Херсонської міської ради.

Працівники комбінату ознайомили ліцеїстів з переліком найбільш затребуваних професій на сучасному ринку праці. Потім для хлопців було проведено заняття по ознайомленню з професією водія, де  учні мали змогу не тільки дізнатися про особливості роботи, кваліфікаційні вимоги, а й взяти в руки кермо автомобіля.

У цей же час дівчата знайомилися з професією кухара. Та не просто знайомилися, а взяли участь у майстер-класі, який провели майстрині комбінату. Це було не просто пізнавально та корисно, а весело та захоплююче: дівчата спекли піцу, якою потім ласували разом з хлопцями.

Колектив ліцею висловлює щиру вдячність працівникам комбінату за змістовні  заняття,  гостинний прийом та приємне спілкування.

 

Вивчаємо фінансову грамотність: експеримент продовжується

     У нашому ліцеї вже п'ятий  рік  триває експериментально-дослідна робота Всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотност

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz