Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.05.2018, 03:39

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Шевченкова «Лілея»: для чого потрібна жовта «сіточка»?

Шевченкова «Лілея»: для чого потрібна жовта «сіточка»?

Ми зараз на кожному уроці з рідної мови чи літератури, яку б тему не вивчали, обов’язково говоримо про Шевченка. Про його думки, які й сьогодні такі важливі, про сюжети його поезії та прози, про його мову. А якось на уроці української літератури наша вчителька Інна Анатоліївна Юдіна показала нам прикрасу, яку створила до балади Тараса Шевченка "Лілея".  Це був браслет із шкіри, де на пелюсточках лілеї котилися сльози-стрази. Це так зажурило і в той же час вразило! Я одразу подумала, що можна передати свої думки і на папері. Наприклад, намалювати…

Я прийшла додому, і вже разом із мамою прочитали цю баладу. І коли ми обговорювали долю дівчини, над якоювсітак знущалися, але її чиста душа не пішла у незабутні світи, а перетворилася на білулілею, яка дарувала радість, милувала око і нагадувала людям про силу внутрішньої краси дівчини.

Цей твір такий повчальний, бо ж підказує нам, що треба цінувати людей, коли вони ще живі. Читаючи, я уявляла не малюнок однієї лілеї, а букет, який би нагадував, що таких загублених несправедливістю і жорстокістю людей на світі багато. Було раніше і, на жаль, вистачає і нині.

Тож я одразу й сказала мамі, що зберу цих красунь-лілей в один букет. І зроблю це не на малюнку, а в стилі орігамі, щоб показати не тільки об’єм, а ще й обсяг впливу чистих душею людей на кожного з нас…

А коли я вже закінчувала свою роботу,то загорнулалілеї у жовту«сітку». Ну, це для того, щоб їм завжди було тепло, сонячно. Не тільки від природи, а й від нашого тепла, розуміння. Дякую тобі, Тарасе Шевченко, що навчив мене це бачити і цінувати.

Дар'я Карпенко,

учениця 8 класу

Херсонського навчально – виховного комплексу

 «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей журналістики,

 економіки та правознавства»

Херсонської міської ради

 

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz