Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.05.2018, 03:43

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту

Темніцяточки печалі та молоді пагонинадії

Темніцяточки печалі та молоді пагонинадії

Нині за програмою з української літератури ми вивчаємо поезію славетного українського поета Т.Г.Шевченка. Під час проведення минулого уроку наша вчителька Інна Анатоліївна Юдіна прочитала нам баладу Т.Г.Шевченка «Лілея». Вона мене дуже вразила. І не тільки тому, що, як завжди, читала вона геніальну Кобзареву поезію з досконалою артистичною виразністю, а ще й тому, що мені розширено відкрився зміст сюжету, кожне слово, навіть кожна кома і крапочка просто наскрізь серце проймали.

Прийшовши додому, я знов перечитала твір і уявила собі дуже гарну дівчинку мого віку, її життя, її страшну долю і не менш страшну смерть у юному віці.

Образ цієї дівчинки-лілеї просто реально постав перед моїми очима і не давав моїм емоціям переключитися на інші навчально-домашні теми. Я чітко уявила цю чарівну квітку-лілею і одразу вирішила зробити її з паперу як своєрідне постійне нагадувала про долю дівчинки. Асоціація ця виникла з образу паперових журавлів, які робила невиліковно хвора дівчинка після страшного атомного бомбардуванняя понських міст. А ще не дає мені спокою й нинішня дійсність, коли на всіх земних континентах і досі так страждають діти від голоду, холоду, незгод та принижень…

Квітку я зробила з білого паперу та надала її пелюсточкам кольорових відтінків. Так, білі пелюстки квітки з внутрішньої сторони я відтінила рожевим кольором ніжної дівочої краси, як зазначив сам поет. Зовнішній бік пелюсток я відтінила зеленим, що нагадує нам про дуже юний вік дівчинки. А ще на пелюстках квітки я зробила темні цятки, які постійно нагадують нам про ті біди та біль, які довелось пережити дівчинці. Моя вчителька Інна Анатоліївна передала свій сум і біль, додавши в свою квітку-лілею прозорих стразинок, що нагадують сльози. А я додала до квітки нові бутони, що свідчать про нове, ще не прожите, красиве та сповнене змістом та щастям життя, яке дівчинка може прожити лише квіткою. Тепер, коли я бачитиму ці живі квіти на клумбах, у вазонах, або відтвореними на картинах художниками, вишитими на полотні, зробленими з бісеру чи шкіри, завжди згадуватиму Шевченкову дівчинку-Лілею.

Діана Буренко,

учениця 8 класу

Херсонського навчально – виховного комплексу

 «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей журналістики,

 економіки та правознавства»

Херсонської міської ради

 

Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz