НВК "Школа - ліцей журналістики ... - Журналістика
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 09.12.2016, 22:18

Журналістика

Одвічна загадка на чистому папері
   Як можна практично підтримати людину у здобутті журналістського вишколу, коли їй ще тільки-но 14. Тобто навчити (фактично дітей!) відкривати, розрізняти грані непростого нині світу, та ще й викладати все це на папері, розповідати перед мікрофоном, подавати на екрані. Як юних журналістів навчити мислити виважено, обґрунтовано, критично і водночас нетрафаретно. Ще сім років тому ці запитання для педагогів ліцею були своєрідною смугою перешкод. І хоча повчитися було ні в кого (і нині ліцей єдиний в Україні загальноосвітній навчальний заклад, де навчають журналістиці), таки пішли на експеримент.

Викладачі, батьки, учні факультету журналістики свідомі того, що не всі ті, хто навчається на факультеті журналістики, стануть професійними журналістами, однак усі учні неодмінно усвідомлюють необхідність працювати над словом, вміти вільно висловлювати думки у друкованих чи електронних засобах масової інформації: вміти упевнено триматися перед аудиторією.

Відтак, ми викладачі, ставимо завдання відкрити учням, окрім академічних знань основ журналістики, ще й науку про ораторське мистецтво, основні закони позитивної психології, правового поля для системи засобів масової інформації тощо.

Академічний курс "Основи журналістики" охоплює її історію, природу, жанрову палітру, принципи телевізійної та радіотворчості, рекламної справи, зв'язків із громадськістю. У програмі передбачено лекційну діяльність, практичні заняття, стилістичні тренінги, індивідуальні консультації тощо. Окремим розділом програми є практична робота журналістів-початківців у прес-центрі ліцею, студії обласної телерадіокомпанії, при підготовці до виходу в ефір радіопередачі "На своїй хвилі", організації прес-конференцій, презентацій, журналістських карнавалів, щорічних конкурсів "Юний журналіст № 1", участь у міжнародних акціях тощо.

Реальними плодами цієї програми стали неодноразові перемоги ліцеїстів на всеукраїнських фестивалях "Золота осінь Славутича - 96, - 97, - 98", "Перлини сезону", публікації у всеукраїнських виданнях, успішне навчання і практична діяльність випускників-журналістів у різних вузах України.

Л.Русалкіна,
викладач основ журналістики, директор обласного центру соціальних служб для молоді

ліцей журналістики © 2016