Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 26.09.2017, 23:05

Головна » 2017 » Лютий » 13 » 15 лютого
15 лютого

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого (день офіційного закінчення виводу радянських військ з Афганістану) є офіційним Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав і відзначається відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

Напередодні цієї дати у нашому ліцеї  традиційно проводяться заходи, на які запрошуються учасники тих далеких подій.

Ось і сьогодні колектив ліцею приймав шановних гостей, колишніх воїнів-афганців, які поділилися спогадами про ті події.

Десятикласники разом з класним керівником Мякішевою Нікою Геннадіївною зустрічали Голову Херсонської обласної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану Володимира Філіповича Столяра та Валентину Степанівну Горбаньову.

Валентина Степанівна, стримуючи сльози, згадувала афганські події: як рятували поранених бійців, як тяжко було прощатися з тими, хто поліг у боях. А коли читала свої проникливі вірші, то сльози на очах були у всіх присутніх.

Володимир Філіпович свій виступ пов’язав із сучасними подіями на Сході України, адже зараз в рядах бійців АТО нашу державу, наш мир і спокій захищають і колишні воїни-інтернаціоналісти. Згадувати про Афганістан, зазначив він, невимовно тяжко, але молодь повинна знати тих, хто є зразком мужності, відваги, вірності військовій присязі.

Семикласники та їх класний керівник Петренко Галина Миколаївна вітали потомственого воєнного, воїна-інтернаціоналіста, учасника війни в Афганістані, члена Спілки письменників України Єлаєва Олександра Миколайовича.

Учениця 11 класу Ратар Марія прочитала свого вірша, присвяченого мужності і патріотизму, стійкості та витримці наших солдат.

Наші гості  пройшли пекло війни Афганістану, доля дарувала їм щастя залишитися живими і вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

Хвилиною мовчання учасники зустрічей вшанували тих, кого немає серед нас, хто лежить у землі, хто світить нам із небес.

Тож давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони на це заслуговують!

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 118 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0