Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.09.2017, 23:06

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту
Головна » 2014 » Травень » 16 » 15 травня - день цивільного захисту
19:46
15 травня - день цивільного захисту

Важливі уроки

15 травня: вчимося захищати себе і рідну країну

            Ми, українці, за висновками не тільки вітчизняних політологів та соціологів, але й їхніх колег із десятків країн світу, вважаємося однією з найбільш миролюбних співдружностей націй та народів на землі. Однак нинішня історична доба не така вже й безхмарна на нашій землі. Тож кожен із нас має не тільки теоретично цінувати мир, добрим словом та вчинками відстоювати злагоду між державами усіх континентів, але й уміти захистити себе, допомогти іншому за різних ситуацій техногенних катастроф чи агресивних проявів проти нашої країни. Відтак, як і колись у часи учнівських років наших батьків, нинішні шкільні програми повертаються до уроків цивільного захисту.

Красивої травневої пори -15 травня - у нашому ліцеї пройшов день цивільного захисту з елементами комплексного об’єктового тренування. Зрозуміло, що беручи до уваги  останні, всім добре відомі події, цей день набуває неабиякої актуальності. Кожен із нас набував знань про значущість захищати не лише свою країну, а й відпрацьовувати практичні навички, як потрібно діяти в екстремальних ситуаціях, зокрема, таких як от пожежа.

…Розпочиналося все з ранкової лінійки, на якій нас проконсультували, як потрібно діяти у разі виникнення небезпечних для життя ситуацій. Далі на другому уроці прозвучав сигнал тривоги, що сповістив ліцеїстів та працівників ліцею (умовно, звичайно) про повітряну атаку. Ми всі швидко та вправно евакуювалися з місць можливої небезпеки у  зони безпечні, про які були поінформовані раніше. Важливим  було те, що під час евакуації обійшлося без різних курйозів і всі школярі показали себе зосередженими, відповідальними, дисциплінованими.

А після великої перерви знову пролунала сирена, яка цього разу сповістила нас про пожежу, яка розпочалася вже всередині ліцею. І ми всі знову чітко зорієнтувалися, швиденько вибігли з палаючої будівлі й вишикувалися по класах на спортивному майданчику. Варто відзначити й те, що всі вчителі теж миттю зорієнтувалися в ситуації, забрали з класів необхідні документи та журнали з оцінками. А потім проводилися змагання, спрямовані на покращення навичок учнів з цивільного захисту. Я, як людина спортивна, відзначу витримку, кмітливість, спортивний гарт наших ліцеїстів. Вправно і злагоджено діяли рятувальники, санітарна служба. Досить ретельно вивчали ми інформаційну підготовку до занять із цивільного захисту: визначали кращі стіннівки, плакати, інформаційні повідомлення. На уроках української мови уважно аналізували тексти, робили синтаксичні розбори речень з протипожежної тематики, а на фізиці – детально вивчали методи спостереження та реєстрації елементарних частинок, різновиди дозиметрів, на класних годинах вели ділові діалоги про необхідність збереження миру на землі. А ще (що конче важливо) – протягом усього дня серед нас панували дружня підтримка, повна одностайність у кожній команді зокрема і нашій дружній ліцейській родині в цілому. Бути ось такими – відповідальними, мислячими, прудкими не заважав нам навіть дощ, який кілька разів під час змагань намагався ускладнити нам виконання термінових завдань.

Від себе додам ще й такий висновок: сьогоднішній день був повчальним для мене й сподіваюся, що і для всіх учнів ліцею. Думаю, що в разі справжньої тривоги ми, школярі, чітко зорієнтуємося і зможемо застосувати всі навички, яким ми навчилися  сьогодні. Адже попри наш оптимізм і надії на краще, слід бути готовими до різних життєвих ситуацій, особливо зараз...   

                                                Сергій Остапенко, учень 10-го класу                                                                                                                     Херсонського навчально-виховного комплексу

                                                «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей журналістики,

                                                 економіки та правознавства»

                                                 Херсонської міської ради

 

                           

Переглядів: 327 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/1
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2017
Конструктор сайтів - uCoz