Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 18.06.2018, 02:31

Головна » 2018 » Травень » 21 » День ЦЗ
День ЦЗ

У ліцеї проведено День цивільного захисту

17 травня 2018 року згідно з планом роботи у ліцеї було проведено День  цивільного захисту з елементами комплексного об′єктового тренування за водними темами «Пожежа» та «Першочергові дії учнів та персоналу ліцею у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів».

Мета проведення Дня ЦЗ: надати та закріпити практичні навички керівного  складу,  формувань ЦЗ по організації заходів в екстремальних умовах у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів; створення умов для надійного захисту учнів; перевірити дієвість планів ЦЗ НВК, уточнити функціональні обов'язки відповідальних осіб ЦЗ; відпрацювати організоване переміщення до підвального приміщення  учнів НВК, їх рух по заданому маршруту, надання  невідкладної медичної допомоги при можливих пораненнях, використання індивідуальних засобів захисту органів дихання.

Навчання почалися о 7.45 з подачі команди начальника ЦЗ НВК на проведення оповіщення керівного складу та вчителів, які після отримання сигналу своєчасно, до 7.50 прибули до закладу.

О 8.10 у ліцеї розпочалася ранкова  лінійка, на якій  начальник ЦЗ Завгородня І.Е. оголосила план-графік Дня проведення ЦЗ. На лінійці були присутні гості - головний спеціаліст сектору з питань ЦЗ мобілізації та оборонної роботи Корабельного району міста Херсон.

Протягом дня уроки в усіх класах з різних предметів (української мови та англійської мови,  математики, історії, хімії, фізичної культури, основ здоров’я) були пов’язані з тематикою загрози вчинення терористичних або диверсійних актів, надзвичайних ситуацій та способів поведінки під час НС. Крім цього, проведена виховні години з  демонстрацією відеофільмів про правила поведінки населення у надзвичайних ситуаціях.

Також, відпрацьовувалися дії особового складу  у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів; створення умов для надійного захисту учнів; відбувалася тренувальна евакуація та тренувальне укриття за сигналом  «Першочергові дії учнів та персоналу ліцею у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів»  та «Пожежа». На тренувальне заняття були запрошені курсанти Херсонського факультету Одеської державної академії внутрішніх справ України, які  провели з учнями тренувальні заняття, бесіди з переглядом  відеофільмів. Також було проведено практичне заняття співробітниками воєнного батальйону «Херсон» та співробітника ГУСБУ в АР Кахрашановим Олегом Адильовичом.

Необхідно відзначити, що в ході навчань усі  дії учнів, вчителів та керівників формувань ЦЗ проводилися вчасно і організовано. Звіти про виконання пунктів плану  надходили в пункт управління та команди з пункту управління до виконавців надходили в короткі терміни.

Класними керівниками, вчителями-предметниками були проведені тренування  по використанню засобів індивідуального захисту, бесіди, вікторини з питань ЦЗ та дій у надзвичайних ситуаціях для учнів 5-6 класів, також для учнів 5-6 класів були проведені «Веселі старти», військово-спортивна естафета для учнів 9-11 класів, 7- класи показові виступи санітарних ланок, уроки, присвячені питанням ЦЗ. Оновлені стенди ЦЗ. Особливо активними були у вікторинах і конкурсах стіннівок учні 9, 8, 10, 11 класів. Разом з тим, естафета та показові виступи санітарних ланок виявили  добру підготовку учнів 11 класу з надання першої медичної допомоги.

За підсумками Дня ЦЗ місця розподілилися таким чином: І місце – 7клас та 8 клас, ІІ місце – 5 клас та 9 клас, ІІІ  місце – 11 клас, 10 клас та 6 клас.

Цікавими були психологічні тренінги  «Першочергові дії учнів та персоналу ліцею  у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів», які проводили  у 5-6 класі (вчитель ОБЖД Довгалюк О.М.), у  7-8 класі класі (вчитель хімії Довгалюк О.М.), 10-11 клас (вчитель захисту Вітчизни Петрик М.Г.) та у 9 класі (практичний психолог Мухіна Н.О.).

Також змістовними були уроки з різних предметів, присвячені Дня ЦЗ та питанням захисту населення у надзвичайних ситуаціях. Серед них слід відзначити уроки: «Як поводитися під час пожеж» (основи здоров’я, 7 клас вчитель Довгалюк О.М.), «Розв’язання екологічних задач» (математ, 10 клас, Чорна В.О.),  урок інформатики и «Цивільний захист очима інформатики» (вч. інформатики 10 клас Коннова О.Г.), «Біг на короткі дистанції у індивідуальних засобах» (вчит. захисту Вітчизни 7 клас Петрик М.Г.) тощо.

Переглядів: 35 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0