Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 23.07.2017, 17:32

Головна » 2017 » Травень » 17 » День вишиванки
День вишиванки

Вишиванка єднає

У культурі практично кожного  народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.

Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так склалось, що в Україні вишиванка теж символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки глибоко  проникла в життя українців, що у нашій країні влаштовується навіть спеціальне свято – День вишиванки.

День вишиванки – поки що не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти  єдності та  культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.       Відзначається воно третього четверга травня. Цього року День вишиванки припадає на 18 травня.

Напередодні цього свята ініціативні учні та вчителі  Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради  провели флешмоб, закликаючи приєднатися завтра до святкування не тільки своїх друзів, однокласниеів, а й мешканців мікрорайону. Своєю появою на каштановій алеї біля ліцею вони викликали справжнє захоплення у перехожих.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи, садочка чи просто прогулятися вулицями рідного міста!

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 57 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/1