Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 18.08.2018, 07:59

Головна » 2018 » Травень » 21 » День вишиванки
День вишиванки

Вишиванка єднає

У культурі практично кожного  народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.

Вишиванка –  яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так склалось, що в Україні вишиванка теж символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки глибоко  проникла в життя українців, що у нашій країні влаштовується навіть спеціальне свято – День вишиванки.

День вишиванки – поки що не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти  єдності та  культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Відзначається воно третього четверга травня. Цього року День вишиванки припав на 17 травня.

На запрошення керівництва Херсонського державного аграрного університету учні та вчителі  ліцею взяли участь у   Фестивалі, присвяченому  українській культурі та традиціям, який українці по всьому світі  проводять з метою популяризації національного одягу та збереження культурних цінностей України.

Гостей фестивалю привітав ректор ХДАУ Юрій Кирилов та голова Корабельної ради у м. Херсон Наталія Чорненька.

Фестиваль розпочався з параду вишиванок.  Потім всі взяли участь у флеш-мобі на студентській площі університету.

Під час фестивалю проводились і різноманітні розважальні конкурси.

Усі учасники флеш-мобу крім гарного святкового настрою отримали грамоти та пам’ятні подарунки від університету.

Переглядів: 61 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0