Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 13.11.2018, 08:10

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту
Головна » 2018 » Квітень » 26 » Екологічне виховання
21:20
Екологічне виховання

        Декада екології

    Заключним акордом  у низці предметних декад, що проводилися протягом навчального року у Херсонському ліцеї журналістики, економіки та правознавства стала Декада екології. Все логічно: весна, пробудження природи,  час саджати квіти, кущі, дерева, впорядковувати території…

   Розпочалася Декада яскраво та незвично: після  традиційного оголошення плану проведення члени екологічної бригади ліцею виконали танець-феєрію «Дума про воду».

   Усі класи взяли участь у конкурсах екологічних стіннівок, плакатів, малюнків «Планета в небезпеці. Захистимо її», «Друге життя непотрібних речей» та родинному конкурсі на кращу екологічну  сумку. Проведено класні години на тему «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»,  прес-інформаційні хвилинки «Червона Книга України»…

  Учні одинадцятого класу зустрілися із Пічурою Віталієм Івановичем, доктором сільськогосподарських наук, завідувачем кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка, який, ознайомив ліцеїстів з основними екологічними проблемами Херсонської області. Було акцентовано увагу на сучасний екологічний стан геосистеми та гідросистеми області, визначені основні неконтрольовані (природні) та контрольовані (антропогенні) чинники зміни екологічної ситуації, обґрунтовані можливі наслідки для природних екосистем та людини. Старшокласники проявляли високу зацікавленість цією темою та взяли активну  участь у обговоренні існуючих екологічних проблем Херсонщини.

    Учитель фізики Трофімова А.В. провела у 10 класі надзвичайно цікавий та пізнавальний  урок-конференцію «Екологічні проблеми акустики».

     Учні 10 класу разом з учителем фінансової грамотності Гнесюк І.С. провели для шестикласників відкритий  інтегрований захід «Пластик: благо чи загроза». «Хіміки», «Екологи»,  «Експерти із сортування сміття», «Відповідальні споживачі» та «Журналісти» ознайомили не тільки учнів, але й присутніх учителів з видами пластику та його маркуванням, з правилами використання у побуті, розповіли про правила сортування сміття, порушили злободенне питання забруднення пластиком нашої Планети… Ця тема знайшла щирий відгук у серцях присутніх, які  впевнилися, що за майбутнє нашої Землі відповідальний кожен із нас.

    Учитель хімії Домарацька С.І. у День Землі провела з шестикласниками захист екологічних проектів, де учні запропонували звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. 

    А ще було проведено низку пізнавальних екскурсій: заочну екскурсію за участю старшого наукового співробітника Херсонського краєзнавчого музею  Підгайного М. М., екскурсію до  Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету, урок-екскурсію «Дерева, які лікують»…

   Усі ці заходи спрямовані на вирішення однієї із найважливіших завдань сучасної школи -  підвищення екологічної грамотності учнів, озброєння їх навичками економного, бережливого використання природних ресурсів, формування активної, гуманної позиції у ставленні до природи.

$IMAGE7$

 

 

 

Переглядів: 87 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz