Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 22.04.2018, 13:46

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту
Головна » 2015 » Жовтень » 29 » Фінансова грамотність
19:02
Фінансова грамотність

Всесвітній день заощаджень

Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності

               Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків ( І  International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як “Міжнародний день заощаджень” (англ. International Savings Day) “на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн”.

          За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки.

            У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.

       31 жовтня 2015 в Україні відзначатиметься Всесвітній день заощаджень,                      а 2 листопада розпочнеться Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності. Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності та Всесвітній день заощаджень в Україні проводяться в рамках реалізації Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності. Головною метою цих заходів є стимулювання ідеї заощадження коштів і залучення уваги різних державних і приватних компаній до необхідності об'єднання зусиль шляхом проведення заходів для населення України щодо підвищення рівня фінансової грамотності .

       Просвітницька робота з молоддю є особливо важливою та перспективною з точки зору підвищення загального рівня фінансової грамотності населення. Саме ця категорія найближчим часом стане найважливішим споживачем фінансових послуг, формуватиме економічне «обличчя» країни. Крім того, молодь може виступати в якості радника з фінансових питань для інших поколінь, як старшого, так і для молодшого.

             Одним з основних завдань Тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень в Україні є підвищення фінансової грамотності населення, особливо нового покоління, дітей та молоді. Саме молодь, зокрема, студенти є носіями прогресивної свідомості та цінностей найближчого майбутнього. Водночас дана категорія, на відміну від дітей, може мати сформовану думку щодо фінансової системи та бути носієм певних стереотипів. Також слід зазначити, що більшість молодих людей усього світу не схильні до заощаджень та планування фінансового майбутнього. Серед особливостей саме вітчизняного студентства варто зауважити, що далеко не всі студенти мають власні кошти та можуть ними вільно розпоряджатися.

           Основними завданнями Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень є роз’яснення щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани.

Переглядів: 267 | Додав: licey | Рейтинг: 5.0/1
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz