Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 15.12.2017, 03:21

Головна » 2017 » Листопад » 25 » Свіча пам'яті
Свіча пам'яті

День пам’яті жертв голодоморів

Щорічно у четверту суботу листопада відзначається День пам'яті жертв голодоморів — національний пам'ятний день в Україні.

У цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

У ліцеї журналістики, економіки та правознавства традиційно був проведений урок-реквієм, присвячений пам'яті Голодомору. На цей захід, проведений за активної участі членів учнівського самоврядування, були запрошені методист Херсонського обласного Палацу культури Людмила Курченко, херсонська поетеса та солістка народного ансамблю "Журавка" Любов Пронько-Ященко та директор ліцею Завгородня Ірина Едуардівна.

Учні  5-10 класів підготували емоційну щемну  розповідь про Голодомор. Кожен учень, говорячи про спогади очевидців геноциду українського народу, тримав свічку пам'яті.

Гості також залучилися до участі у заході:  читали тематичні вірші та співали пісні.

Учасники уроку-реквієму закликали усіх присутніх пам'ятати про цю страшну сторінку історії нашої країни. Свого часу Президент Європарламенту у поширеній заяві наголосив: «Кожен з нас повинен закарбувати голодомор у нашій пам’яті». Ці слова набувають особливого значення сьогодні, коли Україна перебуває в процесі національного та історичного самовизначення, наново осмислює події давнього і недавнього минулого, особливо ті, що стали фатальними, трагічними віхами її історії.

Тетяна Глазкова, учениця 10 класу, член Прес-клубу ліцею

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 29 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0