Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 22.04.2018, 13:49

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту
Головна » 2015 » Січень » 21 » Тільки разом збережемо незалежність
20:26
Тільки разом збережемо незалежність

 

 

 

22  січня - День  Соборності  України

Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор».

Прологом до патріотичного уроку, який  відбувся  в 11  класі  нашого  ліцею, стали слова великого українського класика Олеся Гончара: «Бережіть собори душ наших!». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його - означає слідкувати за своїми думками, діями. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Ніби звертаючись до нас, один із творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою, або зруйнування Січі».

Його слова стали справді пророчими. День  Соборності  України став важливою і урочистою  подією для  кожного  громадянина нашої країни. Цій  даті  були присвячені  різноманітні цікаві заходи в  усіх  класах  нашого закладу. З почуттям  великої відповідальності  організували їх   і  випускники. Готуючи  сценарій, вони  звернулися  до  історії  виникнення  свята, згадали  відповідну  статтю  Конституції, склали цікаву  вікторину, переглянули відеоролик «Єдина, соборна, одна…».

Ліцеїсти ознайомилися з історичним процесом становлення політичної нації в історії України даного періоду, спираючись на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу, про волю українців до етнічної та територіальної єдності, дізналися про початки ідеї Соборності, про її значення. Акцентувалась увага на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. Ця розповідь учнів – дослідників  епохи викликала у присутніх почуття гордості за свій народ, який зробив серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українців. Присутні мали змогу на власні очі подивитися на події того пам’ятного для всієї країни дня шляхом перегляду уривків документального фільму. Ця  історична мандрівка сторінками свята Соборності поглибила знання випускників з історії України, сприяла  піднесенню національної свідомості. Ліцеїсти впевнилися, що єдність і свобода робить нас гідними нащадками поколінь, які вибороли цей безцінний скарб! 

На  зустріч  з  одинадцятикласниками  завітав помічник  мера  з  гуманітарних  питань, голова  Херсонського  відділення  «Народного  руху  України» пан Гавриш Павло Олександрович. У  невимушеній  бесіді  з  учнями він  наголосив, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, що усі ми – діти однієї України і прагнемо жити в мирі-злагоді.

 

 

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 291 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/1
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz