Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.09.2017, 04:28

Головна » 2017 » Березень » 10 » Тиждень української мови
Тиждень української мови

Тиждень української мови та літератури у нашому ліцеї

«Увага! Юний друже! Зупинись і поміркуй, чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повноцінним твоє життя без поезії, захоплюючих фантастичних і пригодницьких творів? Отож, візьми участь у проведенні Тижня української  мови та літератури, девізом якого будуть поетичні рядки:

«Світ дивовижний вас вітає!

Всіх тих, хто вдумливо читає,

І тих, хто любить мандрувати

Та прагне більше пізнавати,

Долати знань високі мури

Вас кличе світ літератури!» .

Такими словами зустрічав ліцей своїх вихованців у День письменника, 3 березня. Саме цього дня розпочалися заходи, заплановані вчителями-словесниками до Тижня української мови та літератури.

Фойє прикрасила розлога експозиція «Біля витоків української писемності», виставка  кращих учнівських зошитів «Каліграфії ніхто не відміняв».

Одинадцятикласники відвідали міську бібліотеку №3, де їм улаштували віртуальну зустріч із письменниками – сучасниками під назвою «Слово, що йде від серця». Решта учнів узяли участь у Всеукраїнській народознавчій грі «Соняшник».

Понеділок ряснів вишиванками, бо саме цього дня відбувся «Парад вишиванок». У яскравому дефіле взяли участь як дівчата, так і хлопці всіх класів. Познайомитися з історією вишиванки допомогла стіннівка «10 цікавинок про вишиванку». А у бібліотеці всі охочі  милувалися вишивками своїх  бабусь і матерів. Там же проходив майстер-клас із вишивання хрестиком.

7 березня – це день, коли діти  вшановували Жінку. Саме під такою назвою – «Її величність  Жінка» – проходив третій день Тижня. Відбулася низка відкритих заходів у всіх класах: «Цілую руки матері» – в 11 класі, літературна вітальня «Зустріч із улюбленими літературними героями» – в 9-10, свято «Українські вечорниці» – у 7 -8 , «Заглядає в шибку казка» – у 5-6.

9 березня – день вшанування Т.Г.Шевченка. Цього дня відбулися класні години під єдиним гаслом: «Любіть Україну і мову її солов’їну».  Декламатори продемонстрували свої вміння на конкурсі читців поезій Кобзаря. А бібліотекар у «Літературному кафе» провела для учнів середніх класів бібліотечний урок «Сучасна дитяча книга».

Продовжили Шевченкіану наступного дня виставкою ілюстрацій до його творів «У вінок Генію», конкурсами кросвордів  за творчістю поета «Читаючи Кобзаря» та мовними кросвордами «Цікаво і корисно». Старшокласники представили на конкурс свої проекти « Літературні обличчя України».

Підбиваючи підсумки Тижня, журі  нагородило кращих учасників і переможців Сертифікатами у відповідних номінаціях.

Проведений Тиждень показав творчий підхід до заходу вчителів-предметників, їх злагодженість у роботі, високий рівень підготовки учнів до різноманітних конкурсів, їх активність, відповідальність і креативність.

Переглядів: 86 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/2