Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.05.2018, 03:45

Головна » 2018 » Березень » 17 » Тиждень української мови
Тиждень української мови

Тиждень  української мови та літератури

У  березні 2018 року у нашому ліцеї був організований і проведений учителями – словесниками «Тиждень української мови та літератури» з метою донести до учнів красу і багатство рідної мови, формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів. збагачувати словниковий запас, розширити кругозір учнів, підвищувати рівень декламаторських здібностей, сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя; створення емоційно-позитивного мікроклімату.

Тиждень розпочали мовним флешмобом на загальношкільній лінійці «О мова моя, душа голосна України!». Учні 5 -11 класів читали поезії про українську мову, слухали сучасні українські пісні у виконанні Чміхун А. та Урсуленко Ю.(10 кл.). У фойє та шкільній бібліотеці було організовано тематичні виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури: «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива», « З історії виникнення письма»,представлено учнівські кросворди «Кольорова пісня слова», стіннівки «Письменники – ювіляри року», «Галерея прислів’їв і приказок очима сучасних дітей»,розгорнуто бук кросинг «Шевченко не поет, а голос душі українського народу», присвячений життю і творчості Т. Г. Шевченка.

У закладі провели виховні години «Хто мову рідну знає, той українцем себе почуває», в ході яких учні декламували поезії про українську мову, розіграли інсценізацію «Рідна мова», переглянули тематичний відеоролик. Учні 5-9 класів переглядали також сучасні мультфільми українською мовою.

Учителі Старунська Н.В., Юдіна І.А.,Петренко Г.М. провели показові уроки і позакласні заходи, а саме: «Григір Тютюнник. «Три зозулі з поклоном»: вічна тема «любовного трикутника» в новітній інтерпретації (показовий урок в 11 класі), «Картини довколишнього світу , природи у поезіях Т.Шевченка. «За сонцем хмаронька пливе» ( показовий урок у 5 класі), інтегрований  позакласний захід «Тече річка невеличка»(7-8 класи). Впродовж уроків учні демонстрували глибокі знання з вивченої теми, провели літературне дослідження вивченого матеріалу, творче моделювання та показали відміннні знання під час експрес–опитування. Учителі-словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів. Вражала майстерність виконання ролей учасниками, яскравість декорацій та костюмів, різноманітність жанрів на позакласному заході.

Закінчився Тиждень української мови  фінальним акордом  - загальношкільною акцією «Вишиванка – символ Батьківщини»: флешмоб «Усі у вишиванках!»., під час якої діти мали змогу взяти участь у дефіле, представити свої роботи на виставку вишивок та поробок «Веселкою квітни, моя Україно!».Закриваючи Тиждень, члени журі відзначили  та нагородили  переможців та найактивніших учасників.

Категорія: Виховуємо патріота України | Переглядів: 53 | Додав: Ирина | Рейтинг: 0.0/0