Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 23.03.2018, 08:11

НВК "Школа - ліцей журналістики...

Меню сайту
Головна » 2014 » Листопад » 4 » Всесвітній день заощаджень
19:06
Всесвітній день заощаджень

                                    

З 4 листопада 2014 року

відзначається Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності.

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як "Міжнародний день заощаджень" "на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн".

За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки. Серед основних цілей його проведення – формування сучасного погляду громадян на заощадження та поширення у суспільстві культури заощадливості.

         В Україні Всесвітній день заощаджень вперше відбувся 2013 року. У ньому  взяли участь близько двох десятків банків. У цей день вони пропонували своїм клієнтам особливі умови розміщення депозитів, а також додаткову інформацію про діяльність фінансових установ. За ініціативи Національного банку України для школярів, студентів, молодих сімей, підприємців малого бізнесу та пенсіонерів проводилися освітні заходи. Для громадян цей день став шансом підвищити рівень фінансової грамотності та покращити фінансовий стан своєї родини, а для банків – можливістю залучити нових клієнтів та збільшити довіру до своєї діяльності.

У цьому році традицію святкування продовжено – 31 жовтня 2014 року в Україні відзначається  Всесвітній день заощаджень, а з 4 листопада розпочнеться Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності.

 

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 271 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/1
Пошук
Архів записів

ліцей журналістики © 2018
Конструктор сайтів - uCoz