Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.09.2017, 04:29

Головна » 2017 » Березень » 3 » Захід у бібліотеці
Захід у бібліотеці

Початок Тижня української мови та літератури

3 березня відзначено у календарі як   Всесвітній день письменника. Це професійне свято закликає «четверту владу» виступати проти негативних аспектів демократичного друку, утриматись від неправдивих публікацій, навмисних фальсифікацій, умисного викривлення фактів та тенденційної безчесної їх інтерпретації заради політичних, групових та особистих інтересів.

Це свято засноване у січні 1986 року на 48-му міжнародному конгресі ПЕН-клубу —  неполітичної, недержавної організації, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

То ж символічним є те, що Тиждень української мови та літератури  у Херсонському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" розпочався з екскурсії учнів 11 класу до Бібліотеки-філії №3.

Працівники бібліотеки розповіли про історію створення ПЕН-клубу, рішення про оголошення «Всесвітнього дня миру для письменника». А потім була захоплююча розповідь про 10 найвідоміших сучасних письменників України, твори яких читають у десятках країн світу, за їх книгами знімають фільми, ставлять спектаклі… Розповідь супроводжувалася презентацією та відеосюжетами, уривками із фільмів.

Сьогодні одинадцятикласники почули  добре знайомі імена Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Андрія Куркова, Юрія Винничука,  Маріі Матіос… Дехто  вперше познайомився з такими  письменниками як Сергій Жадан, Любко Дереш.

Після презентації ліцеїсти мали змогу переглянути твори цих письменників, отримати відповіді на запитання, яких виникло досить багато.

Такі відвідування бібліотечних заходів, безперечно, дуже цінні, бо знаходять відгук у душах молоді, залучають їх до читання серйозної сучасної вітчизняної літератури, сприяють вихованню національної самосвідомості, розширюють світогляд.

Переглядів: 86 | Додав: Ирина | Рейтинг: 5.0/2